Aktualności

Akademia

Adrian Purzycki dołącza do zespołu… D3 Akademii Miedzi!

17.09.2019, 10:57
To nie żart. Adrian Purzycki, zawodnik pierwszego zespołu Miedzi Legnica, który w swojej dotychczasowej karierze występował w takich zespołach jak angielskie Wigan Athletic czy Polonia Warszawa dołącza do zespołu Młodzika D3 Akademii Miedzi Legnica!

Adrian będzie wspierał młodych zawodników jako „starszy kolega”. Będzie swego rodzaju opiekunem grupy. Niedawno doszło do pierwszego spotkania podopiecznych trenera Krzysztofa Skrzypka z bohaterem młodych zawodników.

Podczas rozmów nie zabrakło pytań o ulubiony klub, najlepszy sezon czy zadania na boisku. Zawodnicy oszaleli! Podpisywane były zdjęcia, koszulki, buty… na koniec Adrian Purzycki otrzymał w prezencie pamiątkowe zdjęcie.

- Bardzo się cieszę, że Adrian zgodził się pełnić rolę bliską roli ambasadora. Młodzi chłopcy muszą mieć swojego idola. Osobę namacalną i oglądaną nie tylko w TV. Jestem przekonany, że Adrian będzie świetnym tego przykładem. Jest młodym, ambitnym lecz także doświadczonym już zawodnikiem, a ponad wszystko dobrym człowiekiem. Na pewno świadomość jego obecności pomoże zawodnikom w dalszym rozwoju – powiedział trener Skrzypek.

- Dla mnie istotne jest także budowanie tożsamości. Chcę, aby chłopcy czuli odpowiedzialność, ale i dumę z faktu, że są zawodnikami Miedzi Legnica. Chce, żeby się utożsamiali z klubem, ponieważ w przyszłości to oni mogą stanowić o sile tego klubu. Jeżeli nie jako piłkarze, to być może wrócą tu jako wychowankowie w roli fizjoterapeuty, trenera specjalisty czy biznesmena wspierającego klub. Ale nad tym musimy pracować już teraz, nad tożsamością i przywiązaniem. Jeszcze raz bardzo dziękuję Adrianowi i cieszę się, że jest z nami – dodaje trener Skrzypek.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/