Aktualności

Akademia

Akademia Miedzi rozpoczyna przerwę świąteczną

18.12.2020, 08:58
Drużyny Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica zakończyły okres roztrenowania i udały się na świąteczny odpoczynek. Nasi zawodnicy oraz trenerzy do treningów wrócą 11 stycznia. Miniona ligowa jesień postawiła przed Akademią Miedzi sporo wyzwań, które udało się zrealizować.

Głównym zadaniem jakie czekało tej jesieni drużyny naszej akademii było wywalczenie awansów w najstarszych grupach szkoleniowych. Jak dobrze wiemy, udało się to zrealizować zespołowi U-19. (WIĘCEJ TUTAJ). W skrócie podopieczni trenera Marka Stepnowskiego wywalczyli awans do Ligi Makroregionalnej bez straty punktów. Podobne zadanie czekało na juniorów młodszych, jednak mimo bardzo dobrej postawy w lidze, legniczanie nie zdołali zająć miejsca premiującego awansem.

Kolejnym zdaniem na pewno było odmłodzenie zespołu rezerw. Tak tez się stało. Najstarsza ekipa Akademii Miedzi została zasilona kilkoma młodymi graczami, którzy mieli stanowić o sile tego zespołu, a także podnieść poziom rywalizacji o miejsce w składzie.

Dodatkowym aspektem była także kolejna modernizacja obiektów przy ul. Świerkowej. Tym razem na obiektach treningowych Miedzi Legnica pojawiło się sztuczne oświetlenie, które znacznie ułatwiło trening na powietrzu w dobie coronavirusa. Zawodnicy Akademii Miedzi przenieśli się z wysłużonego już budynku przy ul. Żółkiewskiego, do nowoczesnej Bursy, która oferuje w tym momencie wysoki standard zakwaterowania.

Jednym z największych sukcesów Akademii Miedzi w rundzie jesiennej była na pewno ogromna dyscyplina zarówno sztabów szkoleniowych jak i wszystkich zespołów w związku z pandemią COVID-19. Drużyny Miedzi Legnica bez przeszkód rozegrały wszystkie ligowe spotkania i do końca założonego planu trenowały zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Koniec okresu roztrenowania poprzedziły otwarte testy do Akademii Miedzi dla zawodników z całej Polski, których w Legnicy pojawiło się 180.

Okres roztrenowania zakończył się meczem piłkarskim pomiędzy kadrą szkoleniową Akademii Miedzi oraz drużyną U-19. Mecz miał być przede wszystkim  formą integracji i znakomitym zakończeniem rundy.

Akademia Piłkarska Miedzi Legnica ma przed sobą 3 tygodnie przerwy w treningach. Do zajęć nasze zespoły powrócą 11 stycznia.

Do zobaczenia!

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/