Aktualności

Akademia

Akademia Miedzi wznawia treningi

11.05.2020, 20:05
Młodzi adepci futbolu szkolący się w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica wznawiają treningi. W poniedziałek zajęcia rozpoczęły najstarsze roczniki. Najmłodsi na boisko wyjdą w środę.

- Po prawie dwumiesięcznej przerwie Akademia Miedzi wróciła dzisiaj do treningów. Zajęcia mają za sobą drużyna trzecioligowa, juniorów A1, roczniki 2009 i 2007. W środę do zajęć wrócą najmłodsze grupy, poniżej U10. Korzystamy z obiektów przy ul. Świerkowej. Zespoły trenują w grupach po sześciu zawodników pod opieką jednego trenera – mówi Wojciech Robaszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Klub przestrzega zasad bezpieczeństwa. Wchodzący na obiekt mają już na sobie strój sportowy, a na wejściu dezynfekują dłonie. Poszczególne grupy treningowe nie mają ze sobą kontaktu.

- Wchodząc na boisko wszyscy zawodnicy dezynfekują ręce, w trakcie przemieszczania utrzymując bezpieczne odległości. Po zajęciach dzieci opuszczają obiekt drugim wejściem, tak aby nie spotykać się z tymi dziećmi, które wchodzą na trening. Sprzęt po każde grupie jest dezynfekowany, a trener ma na to pół godziny. Wszystkie wymagane standardy są zastosowane – dodaje dyrektor Robaszek.

Podczas zajęć młodzi piłkarze nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu, dlatego szkoleniowcy skupiają się na podnoszeniu indywidualnych umiejętności poszczególnych graczy.

- W czasie treningu utrzymujemy wśród dzieci dziesięciometrowe odległości. Ćwiczymy elementy techniki indywidualnej. Nie ma problemu, żeby zrobić to na boisku z piłką, dodając do tego elementy koordynacyjne. Skupiamy się na podstawowych aspektach piłkarskich – kończy Wojciech Robaszek.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/