Aktualności

Klub

Arka udzieliła lekcji

18.09.2020, 19:30
Srogiej lekcji udzielili legniczanom piłkarze spadkowicza z PKO Ekstraklasy.

Mecz fatalnie ułożył się dla legniczan. Już w 3 minucie Mateusz Młyński minął na prawej stronie Marcina Pietrowskiego i dograł do środka, gdzie znajdował się Maciej Jankowski. Napastnik Arki z bliska wpakował piłkę do bramki. Pięć minut później blisko trafienia byli zielono-niebiesko-czerwoni. Szymon Matuszek zagrał z lewej do Goku Romana, a ten dośrodkował do Krzysztofa Drzazgi. Strzał głową napastnika Miedzi obronił bramkarz Arki, a dobitka okazała się niecelna.

W 23 minucie znów zrobiło się groźnie pod bramką Miedzi. Zaczęło się od dośrodkowania z rzutu wolnego z prawej strony, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Z kornera niezbyt dokładnie zagrał Szymon Drewniak i wydawało się, że to koniec zagrożenia. Za chwilę jednak po zagraniu z prawej strony Mateusz Hewelt instynktowną interwencją uratował legniczan po strzale Kwietnia. Trzy minuty później wyraźnie nad bramką zza pola karnego uderzył Mateusz Żubrowski. Z kolei w 30 minucie Paweł Zieliński dośrodkował z prawej strony do Kamila Zapolnika. Napastnik uderzył głową, ale udaną paradą popisał się Daniel Kajzer.

Druga połowa rozpoczęła się dla Miedzi równie nieudanie co pierwsza. Już kilkadziesiąt sekund po wznowieniu Arka podwyższyła prowadzenie. Mateusz Żebrowski wykorzystał nieudane zagranie głową Marcina Biernata, dopadł do piłki i wpakował ją do siatki. W 53 minucie było już 3:0. Żebrowski znakomicie dograł z prawej strony do Juliusza Letniowskiego, a ten z kilku metrów nie dał szans Heweltowi. W 64 minucie Damian Tront uderzył z dystansu, ale Kajzer był na posterunku. Chwilę później legniczanie stracili kolejną bramkę. Żebrowski strzałem głową na gola zamienił dośrodkowanie z lewej strony.

W 79 minucie Kamil Mazek zagrał w pole karne do Rafała Wolsztyńskiego, a ten głową uderzył obok bramki. Pięć minut później Jakub Łukowski strzelał nad bramką. W 86 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamil Zapolnik zgrał głową do Marcina Biernata, a ten uderzył obok bramki.

 

Arka Gdynia - Miedź Legnica 4:0 (1:0)

Bramki: Maciej Jankowski (3’), Mateusz Żebrowski (46’, 65’), Juliusz Letniowski (53’)

Żółte kartki: Jan Woś (27’), Szymon Matuszek (42’)

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)

Asystenci: Łukasz Sikora, Piotr Podbielski

Widzów: 3 433

Arka: 22. Daniel Kajzer – 15. Arkadiusz Kasperkiewicz (79’ 28. Damian Ślesicki), 99. Bartosz Kwiecień, 26. Adam Danch, 46. Jakub Wawszczyk, 16. Adam Deja (77’ 9. Artur Siemaszko), 25. Szymon Drewniak, 77. Mateusz Żebrowski (77’ 11. Kamil Mazek), 10. Juliusz Letniowski, 20. Mateusz Młyński (79’ 40. Patryk Sobczyński), 7. Maciej Jankowski (66’ Rafał Wolsztyński)

Rezerwowi: Kacper Krzepisz, Michał Marcjanik, Łukasz Soszyński, Mikołaj Łabojko

Miedź: 1. Mateusz Hewelt - 2. Marcin Pietrowski (88’ 7. Marcin Garuch), 5. Marcin Biernat, 6. Szymon Matuszek (69’ 13. Adrian Purzycki), 9. Krzysztof Drzazga (69’ 14. Bartosz Bartkowiak), 18. Kamil Zapolnik, 19. Paweł Tupaj (46’ 70. Maciej Śliwa), 20. Damian Tront, 22. Joan Roman (60’ 10. Jakub Łukowski), 23. Paweł Zieliński, 26. Bożo Musa

Rezerowowi: 31. Jędrzej Grobelny, 8. Krzysztof Danielewicz, 21. David Panka, 25. Nemanja Mijusković

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/