Aktualności

Akademia

Blisko 60 zawodników podczas dwóch dni konsultacji w Akademii Miedzi!

28.11.2019, 12:16
W Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica odbyły się konsultacje szkoleniowe. W pierwszy dzień Legnicę odwiedzili zawodnicy z rocznika 2007 oraz 2008. W dniu kolejnym na legnickich boiskach swoje umiejętności demonstrowali zawodnicy z roczników 2009, 2010 i kilka perełek z rocznika 2011.

Otwarte Konsultacje Szkoleniowe to bardzo dobry sposób, aby dołączyć w szeregi Miedzi Legnica i rozpocząć grę w piłkę nożną z lwem na piersi. Zawodnikom uczestniczącym w konsultacjach, przyglądają się wszyscy Trenerzy AP Miedź Legnica: - Większa liczba oczu oraz suma wspólnych doświadczeń zwiększa prawdopodobieństwo rzetelnej oceny. Bardzo ważne jest dla nas, aby zawodnicy i ich rodzice wyjeżdżali z Legnicy z poczuciem sprawiedliwego ocenienia – powiedział koordynator Krzysztof Skrzypek.

Do Legnicy przyjechali zawodnicy z takich miejscowości jak: Jelenia Góra, Żagań, Wałbrzych, Nysa, Kamienna Góra, Świdnica czy Bolesławiec. To pokazuje, że zapotrzebowanie na grę na najwyższym poziomie, który gwarantuje Akademia Miedzi Legnica jest bardzo duże.

- Nie zawsze chodzi o sam poziom rozgrywkowy naszych zespołów. Ogromnym atutem Akademii Miedzi Legnica jest środowisko, które staramy się tworzyć. Połączenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Bursy Miedzianki i klubu sprawia, że zawodnicy chcą tutaj być. To, co nas odróżnia od wielu klubów, to niemalże rodzinna atmosfera. Tutaj wszyscy się znamy. Nikt nie jest anonimowy i pozostawiony sam sobie. Wszyscy działamy razem – dodaje Skrzypek.

Podczas wtorkowo-środowych sesji treningowych zawodnicy mieli szanse zaprezentować swoje wyszkolenie indywidualne, poprzez zadania nastawione na samodzielne działanie. Drugim aspektem było rozumienie gry, które przejawia się w grupowych działaniach techniczno-taktycznych.

- Piłka nożna, to sport zespołowy, lecz my poszukujemy jednostek. W naszej ocenie skupiamy się w pierwszej kolejności na indywidualnościach, które możemy rozwijać. Chcemy zawodników dobrze wyszkolonych i z odpowiednim nastawieniem do piłki nożnej. Zaangażowanie i gotowość do pracy w pasji. Przeważnie bardzo trudnej pracy, która wymaga wyrzeczeń. Po dwóch dniach byliśmy bardzo zbudowani, chociaż nie powiem, że zaskoczeni. Wielu z tych chłopców znamy lub poznajemy coraz lepiej. Obserwujemy ich od dłuższego czasu i mogę powiedzieć, że perspektywa przyszłości jest bardzo dobra. Dziękuję chłopcom i ich rodzicom za zaangażowanie i do zobaczenia wkrótce – zakończył Krzysztof Skrzypek.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/