CLJ U-15: Remis wywalczony w meczu walki

26.05.2018, 17:54

2018_CLJU-15_-_Slask_Wroclaw_-_2.jpgMiedź Legnica CLJ U-15 ma za sobą jeden z najcięższych pojedynków w tym sezonie. legniczanie podejmowali Śląsk Wrocław, który mimo gry na wyjeździe postawił w Legnicy ciężkie warunki. Mecz walki zakończył się remisem 2:2, choć obie drużyny miały okazje do zwycięstwa.

Wynik już w 5 minucie otworzył Klaska po uderzeniu z głowa z rzutu rożnego. Przeciwnik doprowadził do wyrównania po błędzie w kryciu i uderzeniu z pola karnego. W 38 minucie gry Śląsk wyszedł na prowadzenie po rzucie rożnym. Kolejny raz Miedź popełniła błąd w kryciu. Druga polowa była gonitwą za korzystnym wynikiem do którego doprowadził Jagielski po skutecznym wykonaniu rzutu karnego. "Jedenastkę" wywalczył Marcinkiewicz. Nasz zespół strzelił bramkę na 3:2, ale sędzia dopatrzył się słusznie pozycji spalonej. Goście w ostatnich minutach mieli szansę na wygranie spotkania, ale nie wykorzystali rzutu karnego.

-Każda seria kiedyś się kończy, po 6 zwycięstwach przyszedł czas na remis. Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu Śląska Wrocław, ale w drugiej części wróciliśmy do zdecydowanie lepszej gry. W perspektywie utrzymania 2 miejsca w CLJ U-15 jest to korzystny wynik, który pozwala utrzymać przewagę nad przeciwnikiem i zwycięstwo w dwumeczu - powiedział po meczu trener Tomasz Syska.

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 2:2 (1:2)

Bramki: 5 Klaska, 74 Jagielski(K)

Miedź Legnica: Wojtas - Ciupiński, Krupa, Gandurski, Kaznowski - Klaska(55 Brzószczyk), Karbowiak, Marcinkiewicz - Zawadzki(41 Ziemba), Siedlecki(67 Bieniusiewicz).