CLJ U-15: Zwycięstwo w debiucie przed własną publicznością

11.03.2018, 20:17

2018_CLJU15_Miedz_-_Podbeskidzie_-_3.jpgTrampkarze Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica prowadzeni przez trenera Tomasza Syskę rozpoczęli zmagania w rozgrywkach CLJ. Legniczanie w pierwszym meczu podejmowali Podbeskidzie Bielsko-Biała. Po zaciętym spotkaniu Miedź ostatecznie wygrała 4:3.

Legniczanie prowadzili już od 2 minuty meczu po golu Zawadzkiego. W 11 minucie rzut karny wykorzystał Klaska i zrobiło się 2:0. Goście tuż po jedenastce dla Miedzi, także stanęli przed szansą zdobycia kontaktowego gola po faulu w polu karnym, jednak zawodnik Podbeskidzia wyraźnie przestrzelił. Goście mimo to strzelili bramkę w 24 minucie po szybkiej akcji. Jeszcze przed przerwą na 3:1 podwyższył Marcinkiewicz i Miedź mogła spokojnie zakończyć pierwszą połowę prowadząc dwiema bramkami.
Po wznowieniu meczu legniczanie ponownie zapunktowali. Tym razem Zawadzki po raz drugi w tym spotkaniu pokonał bramkarza z Bielska-Białej. Podbeskidzie zdołało jeszcze złapać kontakt, bo zdobyło dwa gole w 62 i 66 minucie, ale ostatecznie to Miedź zgarnęła komplet punktów.

- Udana inauguracja CLJ U-15, w której mieliśmy dobre momenty, ale gra zespołu nie była na optymalnym poziomie. Oczekuje zdecydowanie więcej dominacji i kontroli nad przebiegiem spotkania. Zauważalny był stres związany z pierwszym meczem. Brawa dla zespołu za utrzymania wyniku do końca, pomimo trudnej sytuacji w ostatnich minutach - mówił po spotkaniu trener Tomasz Syska.

Miedź Legnica - Podbeskidzie Belsko-Biała 4:3 (3:1)
Bramki dla Miedzi: 2, 43 Zawadzki, 11 Klaska(k), 33 Marcinkiewicz.
Miedź Legnica: Wojtas - Borowski, Krupa, Gandurski, Ciupiński - Klaska, Brzószczyk(41 Kwolek), Karbowiak(70 Fraska) - Zawadzki(60 Siedlecki), Marcinkiewicz, Ziemba(55 Seta)