CLJU-19: Ambitna walka nie wystarczyła do wygranej

30.09.2017, 15:07

2017_CLJS_-_Chrobry_Glogow__-_2.jpgJuniorzy starsi Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem gracze prowadzeni przez trenera Wojciecha Górskiego mierzyli się we Wrocławiu ze Śląskiem. Po dosyć ciekawym meczu legniczanie ulegli 1:3, choć okazji do uzyskania lepszego rezultatu nie brakowało.

Miedź już w 7 minucie wyszła na prowadzenie po uderzeniu Bartłomiejczaka z rzutu wolnego. Śląsk wyrównał w 25 minucie po uderzeniu Lewkota, który pokonał legnickiego bramkarza uderzeniem na dłuższy słupek. Na trzy minuty przed końcem pierwszej części legniczanie stracili drugiego gol. Tym razem Bergier podciął piłkę nad interweniującym golkiperem Miedzi i dał Śląskowi prowadzenie. Warto dodać, że Miedź po zdobyciu gola miała jeszcze dwie sytuacje sam na sam, których nie wykorzystali Gardzielewicz i Stróżyk. Po przerwie groźniej atakowali gospodarze. W 83 minucie po szybkiej kontrze Pasternak ustalił wynik spotkania na 3:1.

Śląsk Wrocław - Miedź Legnica  3:1(2:1)

Bramki: 25 Lewkot, 42 Bergier, 83 Pasternak - 7 Bartłomiejczak.

Miedź Legnica: Piotrowski – Stanuszek (88 Januszewski), Machowski, Kocik, Bartłomiejczak,  Śliwiński, Kisiel, Januszek (72 Cukier), Gardzielewicz, Stróżyk (58 Izydorski), Kaźmierczak(66 Giełda).