Aktualności

Klub

Czyste konto „Bledzy” od 330 minut. Passo, trwaj!

05.04.2012, 09:28

bledza.jpgOd początku rundy wiosennej znakomicie spisuje się obrona Miedzi, kierowana przez doświadczonego Andrzeja Bledzewskiego. Golkiper Miedzi jest niepokonany od 330  minut. – „Bledza” jest w bardzo dobrej formie, a na dodatek świetnie funkcjonuje obrona zespołowa – cieszy się trener Bogusław Baniak.

Miedź ostatni raz straciła bramkę w II lidze 19 listopada zeszłego roku. Wówczas w 30 min spotkania z GKS Tychy do legnickiej bramki trafił Damian Szczęsny. Od tamtego czasu Andrzej Bledzewski zachował czyste konto przez 330 minut! Nic dziwnego, bo wiosną bramkarz Miedzianki prezentuje się znakomicie i już kilka razy bronił bardzo trudne strzały. Na dodatek cała legnicka defensywa gra bardzo uważnie i nie popełnia błędów. Trener Baniak ma zatem powody do zadowolenia. – Jestem maniakiem gry ofensywnej, lubię grać efektownie i na wynik bramkowy. Ale podczas przygotowań zimowych w Turcji, gdy Miedź traciła bramki  w meczach kontrolnych z silnymi rywalami, zwracaliśmy uwagę na poprawę gry w defensywie. Muszę przyznać, że dało to fajny efekt, bo cały zespół wiosną broni zdecydowanie lepiej niż jesienią. Jeśli gramy trzy trudne mecze na zero z tyłu, to świadczy zarówno o klasie bramkarza, jak i dobrej obronie zespołowej. Forma Bledzewskiego jest tej wiosny bardzo wysoka – chwali swój zespół Bogusław Baniak.

Do szczęścia szkoleniowcowi Miedzianki brakuje już tylko większej skuteczności pod bramką rywali. – Niestety, jak to w życiu, coś kosztem czegoś – bardzo dobrze bronimy, ale zgubiliśmy gdzieś ofensywę. Martwi mnie, że rywale znaleźli na nas patent na pograniczu chamstwa, bo inaczej trudno nazwać brutalne ataki na nogi naszych zawodników. Niestety, sędziowie nie studzą tych zapędów kartkami, jest przyzwolenie na takie granie i potem są efekty w postaci kontuzji Zakrzewskiego, spuchniętej nogi Zasady czy poobijanych stawów skokowych innych graczy. Ale liczę, że po przełamaniu w Żaganiu, w kolejnych meczach będziemy nie tyko dobrze bronić, ale też strzelać bramki – mówi trener Miedzi.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/