Aktualności

Akademia

Czytaj o Akademii Miedzi na Facebooku

18.04.2019, 10:18
Od kilku tygodni na portalu Facebook funkcjonuje fanpage Szkoły Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica. Kibice znajdą tam najważniejsze informacje dotyczące drużyn Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Pomysłodawcami utworzenia nowej strony byli trenerzy Rafał Fościak i Sebastian Przybyłko. Szybko okazało się, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

- Razem z Rafałem oraz dwiema nauczycielkami zauważyliśmy, że brakuje u nas czegoś takiego jak fanpage akademii. Inne ekstraklasowe kluby już coś takiego posiadają, więc stwierdziliśmy, że to dobry moment dla nas, żeby również promować naszą szkołę w ten sposób. Usiedliśmy, porozmawialiśmy o tym, jak miałoby to wyglądać i przeszliśmy do działania – mówi Sebastian Przybyłko.

W ten sposób powstało miejsce dedykowane młodym piłkarzom szkolącym się w legnickim klubie.

- Wzorujemy się na najlepszych akademiach. Wszystkie z nich posiadają swoje, odrębne strony. Chcieliśmy, żeby wyniki osiągane przez zespoły młodzieżowe były dostrzegalne. Chłopcy cały czas przeżywają swoje mecze, praktycznie od poniedziałku do piątku, zarówno te które rozegrali, jak i będące przed nimi. To jest dla nich dodatkowa informacja o tym, co dzieje się w akademii – dodaje Rafał Fościak.

Inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem, bowiem bez specjalnej promocji fanpage SMS Miedź Legnica w ekspresowym tempie zyskał ponad trzy tysiące polubień, których z każdym dniem przybywa.

- Odzew zarówno ze strony chłopców, jak i kadry szkoleniowej jest bardzo pozytywny. Dochodzą do nas głosy, że na ten moment wszyscy są zadowoleni. Teraz musimy wspólnie działać, rozwijać koncepcję i ciężko pracować. Wiadomo, że fajne rzeczy rodzą się powoli. Wszyscy, łącznie z rodzicami zawodników czy naszymi znajomymi wspierają nas na każdym kroku i mocno dopingują. Dlatego uważam, że pomysł jest bardzo trafiony. Ale jest to dopiero początek. Na razie sami zapoznajemy się z życiem w sieci. Pomysł jest dobry, ale potrzebujemy jeszcze chwilę, żeby było o nas głośno – zauważa Sebastian Przybyłko.

Te działania wspaniale służą integracji całego środowiska skupionego wokół klubu, jak i samej Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

- Rodziny zawodników żyją tym, co dzieje się w akademii. Widzimy, że coraz częściej na stronę zaglądają osoby, które nie są bezpośrednio związane z klubem. Nie ma co ukrywać, że statystyki cały czas nam rosną. Powoli idziemy więc do przodu. Myślę, że warto to robić. Zaczynaliśmy tak naprawdę od zera, a już mamy ponad trzy tysiące polubień. Z każdym dniem coraz więcej osób śledzi stronę, przybywa fanów. Widać, że jest na to popyt. Chcemy pokazywać akademię z jak najlepszej strony – uzupełnia Rafał Fościak.

Na stronie już teraz pojawiają się nie tylko wyniki spotkań, ale także interesujące materiały z życia szkoły i całej akademii. To jednak dopiero początek, a plany są zdecydowanie ambitniejsze.

- Prezentujemy życie całej akademii, całą otoczkę. Nie tylko to, co dzieje się w szkole czy bursie. Jak wiemy akademia to trzy podmioty – klub, szkoła i bursa. Staramy się wszystkie informacje, które są możliwe do pokazania po prostu umieszczać. Rozwijając stronę nie zamierzamy ograniczać się tylko do wyników czy wideo z meczów, ale też chcemy prezentować różnego rodzaju materiały związane np. ze zdrowym trybem życia, z tym jak ma się prowadzić piłkarz, dniem z życia zawodnika, dniem z życia trenera, dniem z życia w bursie. Tak, aby pokazywać to, co dzieje się tutaj od środka, a nie tylko to, co jest widziane na zewnątrz, czyli mecze i treningi – zaznacza Rafał Fościak.

- Wspomniane wcześniej nauczycielki odpowiedzialne są za część szkolną. Zamieszczają wszystkie informacje związane ze szkołą, dotyczące np. egzaminów czy wykładów. Ostatnio uczniowie uczestniczyli w wykładzie pana Doby, który opłynął kajakiem cały świat. Jeśli chodzi o stronę sportową, to oprócz podawania na bieżąco wyników, razem z Rafałem zamieszczamy też różnego rodzaju ciekawostki związane choćby z psychologią czy dietetyką. Staramy się też nawiązywać kontakty z różnymi osobami, które funkcjonują w piłkarskim świecie, żeby po prostu o tej stronie się mówiło - zdradza Sebastian Przybyłko.

Trenerzy w ten sposób zachęcili pozostałych szkoleniowców do zaangażowania się w projekt, z pozytywnym oddźwiękiem spotykając się w całym klubie i całej społeczności Miedzi Legnica.

- Cały czas nasza współpraca się rozwija. Na pewno bardzo dobrze współdziała nam się z Bartkiem Hamanowiczem, który udostępnia na stronie głównej czy Facebooku Miedzi nasze posty, ale również podsyła nam zdjęcia. Poza tym, możemy wykorzystywać relacje i nagrania tworzone przez Miedź TV – zauważa Rafał Fościak.

- Wspólnie stwierdziliśmy, że praca trenera nie ogranicza się tylko do zajęć na boisku, ale jest nią również to, co dzieje się wokół niego. Uznaliśmy, że możemy w jakiś sposób pomóc naszemu klubowi, a z racji tego, że już od dłuższego czasu obserwujemy media społecznościowe, wybraliśmy taką formę. Choć życie toczy się wokół nas, to tak naprawdę drugie życie rodzi się w sieci. To jest dobry moment, by zacząć mówić o naszym klubie, bo dzieją się tu naprawdę fajne rzeczy. Ale wie o tym tylko garstka ludzi z naszego województwa. Naszym celem jest promocja na cały kraj. Chcemy rywalizować z najlepszymi – kończy Sebastian Przybyłko.

SMS MIEDŹ LEGNICA NA FACEBOOKU


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/