Aktualności

Klub

Dominik Nowak: derby zawsze wywołują emocje

15.02.2019, 14:50
Miedź Legnica zmierzy się w najbliższą niedzielę w pojedynku derbowym z Zagłębiem w Lubinie. Trener Dominik Nowak przed tym spotkaniem nie ukrywa, że rywale zagrali ostatnio dobre spotkanie z Lechem, ale to nie znaczy, że Miedź jest w tym meczu na straconej pozycji.

DERBY:

- Wiemy, że derby zawsze wywołują emocje po dwóch stronach. Będą emocje związane z kibicami, bo dla nich te derby są bardzo ważne. Jest też wiele podtekstów przy takich meczach. Uważam, że powinno być jak najwięcej takich spotkań, bo one wytwarzają specyficzną atmosferę. Będzie to na pewno pojedynek Dawida z Goliatem biorąc pod uwagę budżety obydwu klubów. Jesteśmy bardzo blisko w tabeli i będziemy chcieli zagrać bardzo dobry mecz i przygotować się do niego należycie. Chcemy aby zespół zostawił serce na boisku. To co mnie cieszy przed tym meczem, to fakt, że przygotowujemy się do niego w komplecie bez żadnych urazów. Racjonalnie oceniliśmy mecz z Jagiellonią i wiemy, że nie ma do tego już co wracać. Chcemy patrzeć na to, co przed nami.

BOZIĆ i FERNANDEZ PAUZUJĄ ZA KARTKI:

- Zawsze trzeba mieć pomysł w przypadku kartek czy kontuzji. My już wychodziliśmy z trudnych sytuacji w 1 lidze i w ekstraklasie. U mnie nie ma kluczowych zawodników. Ja pracuje z 23 – osobową kadrą i dla mnie liczy się ich aktualna forma. Mamy pomysł na zastąpienie ich i na lepsza grę.

BRAMKARZE:

- Na każdej pozycji jest rywalizacja. Przyglądamy się wszystkim zawodnikom i oceniamy ich mental i dyspozycję. Na pewno wybierzemy tych zdolnych do walki na 100 procent. W Legnicy nie pojawi się kolejny bramkarz. To tylko prasowe spekulacje.

KTO MOŻE CZUĆ SIĘ PEWNIEJ?

- My wygraliśmy z Zagłębiem u siebie i chciałbym, żeby taki mecz powtórzył się w Lubinie. To jest nasz cel. Do tego będziemy dążyć. Chcemy być zwycięskim zespołem w tym meczu. Nie patrzymy jak rywale zaprezentowali się w meczu z Lechem, bo to był dopiero pierwszy mecz i ta właściwa forma dopiero będzie się stabilizować. My koncertujemy się na tu i teraz, a tu i teraz to jest niedzielny mecz z Zagłębiem.

MOCNE STRONY ZAGŁĘBIA:

- Dobrze się zaprezentowali w meczu z Lechem. Mimo, że Zagłębie wygrało i było lepszym zespołem, to Lech również stwarzał sobie sytuacje. Więc nie był to tylko koncert jednego zespołu. Wygrali zasłużenie i moja ocena jest jasna. Zagrali bardzo dobry mecz. My jako trenerzy patrzyliśmy na ten mecz pod względem taktycznym, pod względem słabszych i silnych punktów lubinian. Na pewno bardzo dobrze zaprezentował się Pawłowski, mają również kreatywny środek pola. Naszym zadaniem jest zniwelowanie silnych punktów tego zespołu.

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.saller-polska.com/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/