Aktualności

Klub

Dominik Nowak: Musimy być skonsolidowani jako zespół

07.02.2019, 15:10
Już w piątek Miedź Legnica meczem z Jagiellonią Białystok zainauguruje wiosenne rozgrywki LOTTO Ekstraklasy. Legniczanie przed własną publicznością będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Jak mówi trener Dominik Nowak, jego zespół nie boi się wyżej notowanego rywala i będzie chciał pokazać futbol na najwyższym poziomie.

MECZ Z JAGIELLONIĄ:

- Przed nami pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej Ekstraklasy. Jest to wielkie święto dla Legnicy. Pierwszym meczem chcemy przypomnieć się swoim kibicom. Nie będąc faworytem chcemy odnieść zwycięstwo, zagrać na miarę oczekiwań. Piłkarze nie mogą się już doczekać tego meczu. Ani nie jesteśmy pewni, ani przestraszeni. Chcemy na swoim stadionie pokazać, to nad czym pracowaliśmy. Przyjeżdża do nas bardzo dobry zespół jakim niewątpliwie jest Jagiellonia Białystok. W ekstraklasie jednak nie ma zespołów, z którymi nie można wygrać. Musimy w tym meczu być maksymalnie skoncentrowani, szczególnie na działaniach ofensywnych. Musimy być też pewni siebie w szybkości grania i operowania piłką. Musimy być skonsolidowani jako zespół.

CEL:

- Nasz cel w tej rundzie się nie zmienia. Mówiłem o tym wcześniej i zawsze powtarzałem, że będziemy walczyć o pierwszą ósemkę. Będę za to odpowiedzialny przed wszystkimi kibicami. Wiem o tym i dalej to podtrzymuję. Wierzę w mój zespół i moich zawodników. Jeśli będą tworzyć znakomity zespół na boisku, to ten cel jest do zrealizowania.

MIEDŹ SILNIEJSZA WIOSNĄ NIŻ NA JESIEŃ?

- Chciałbym żeby tak było. Wszystko zweryfikuje boisko. Można dużo opowiadać jak będziemy silni. Po to trenujemy, żeby się rozwijać i być jeszcze lepsi. Chcemy żeby nasza gra była jeszcze bardziej płynna w ataku i nad tym dużo pracujemy. Ważna jest też dokładność i szybkość gry, czyli to, co jest w piłce teraz najważniejsze. To da nam większe szanse wygrywania.

JOAN ROMAN:

- Joan nie przyjechał do nas z wakacji, co jest bardzo istotnie. Jest dobrze przygotowany pod względem fizycznym. Ostatni sparing pokazał nam, że jest przygotowany na pełne 90 minut. Przez to jest też brany pod uwagę przy ustalaniu nie tylko pierwszej osiemnastki, ale nawet wyjściowego składu. Dobrze się prezentuje, a poza tym bardzo dobrze wprowadził się do zespołu. Jest zmotywowany na bardzo wysokim poziomie.

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/