Aktualności

Klub

Dominik Nowak: Wykorzystać złą serię Arki

12.04.2019, 14:26
W ostatnim meczu rundy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy Miedź Legnica zagra z Arką Gdynia. Stawką mecz dla obu zespołów jest przysłowiowe sześć punktów. Trener Miedzi nie ukrywa, że jego zespół nie może go przegrać, a najlepiej gdyby zdobył komplet oczek wykorzystując złą serię Arki na wiosnę.

Porażka w pucharze przydarzyła się w złym momencie jeśli chodzi o morale zespołu?

- Puchar to jedno, liga to drugie. W tej chwili puchar nie ma znaczenia. Trzeba je oddzielić. Puchar jest już za nami. na pewno powalczyliśmy w nim grając na obcym boisku. To też miało znaczenie dla samej rywalizacji. W tej chwili jest liga. Zagraliśmy bardzo dobry mecz z Cracovią i na tym bazujemy.

Zgrupowanie w Gniewinie miało przed meczem z Arką odbudować zespół Miedzi i scalić go ponownie przed najważniejszymi meczami?

- Każdy mecz jest ważny. ten z Arką też. Nie myślimy o tym. Wybraliśmy Gniewino ze względów regeneracyjnych, żeby nie jeździć tyle i nie spędzać czasu w autobusie. To miało przede wszystkim znaczenie.

Arka wygrała ostatnio 26 listopada z Wisłą Kraków 4:1.

- Arka ma trudną i złą serię i musimy to wykorzystać. My mamy już czyste głowy przed tym spotkaniem. Liga jest teraz najważniejsza i musimy się na niej skupić.

Mecz z Arką to spotkanie typowo o 6 punktów.

- Konkretny mecz o 6 punktów. Musimy przystąpić do niego myśląc tylko o wygranej. Zwycięstwo stwarzałoby nam bardzo dobrą sytuację po rundzie zasadniczej. Na pewno nie możemy przegrać tego meczu, ale musimy pamiętać, że aby wygrać musimy zagrać bardzo dobre spotkanie.

Woli Pan zagrać więcej meczów na własnym stadionie czy wyjazdowych?

- Zdecydowanie na własnym obiekcie wolę zagrać więcej meczów. Mamy tu wsparcie naszych kibiców i czujemy się zdecydowanie lepiej.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.saller-polska.com/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/