Aktualności

Klub

Drużyna z Milicza triumfowała w turnieju KKN Miedź.

22.05.2019, 10:04
Za nami kolejna odsłona turnieju piłkarskiego cyklicznie organizowanego przez KKN Miedź Legnica. Na boiskach bocznych w Parku Miejskim zmierzyło się ze sobą 9 drużyn. Najlepsi okazali się gracze z Milicza.

W turnieju piłkarskim osób niepełnosprawnych intelektualnie zagrało dziewięć zespołów wywodzących się z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych m.in. z Legnicy, Milicza , Wałbrzycha, Chojnowa , Złotoryi i Kotlina. 

Po fazie grupowej na placu boju pozostały cztery drużyny, które  stworzyły pary półfinałowe. W pierwszym półfinale Milicz pokonał Złotoryję 2:1 po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. W drugim meczu o finał Opolnica wygrała z Legnicą 1:0. 

W meczu o 3. miejsce Złotoryja pokonała Legnicę 1:0, a w finale Milicz  po rzutach karnych wygrał z Opolnicą 3:2/0:0/ i po raz szósty zdobył Puchar KKN Miedź Legnica. 

Nie obyło się także bez nagród indywidualnych. Najlepszym strzelcem turnieju został zdobywca 9 goli Kornel Bernat z zespołu ze Złotoryi.

Kolejność pierwszej czwórki turnieju :

1.Milicz

2.Opolnica

3.Złotoryja

4.Legnica

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica.

GALERIA ZDJĘĆ


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/