Aktualności

Klub

Historia baraży z udziałem Miedzi Legnica

28.07.2020, 09:00
We wtorek Miedź Legnica po raz piąty w swojej historii stanie do rywalizacji barażowej. Jak historia pokazuje tylko raz okazały się one dla niej przegrane.

Pierwszy raz Miedź Legnica zagrała w barażach w 1977 r. w walce o upragniony awans do III ligi (ówczesnej klasy międzywojewódzkiej). Jej rywalem był zespół Czarnych Żagań. Zarówno w Żaganiu jak i Legnicy padł wynik 0:0. O awansie legniczan zadecydowały rzuty karne.

W 1989 r. Miedź Legnica po meczach barażowych z Górnikiem Knurów wywalczyła pierwszy raz w historii awans do II ligi (obecnej I). W Knurowie legniczanie wygrali 2:1, a w Legnicy przegrali 0:1. O awansie zadecydowały bramki strzelone na wyjeździe.

Trzecia konfrontacja barażowa miała miejsce w 1991 r. Tym razem Miedź walczyła o Ekstraklasę. Rywalem był zespół Stali Mielec. Pierwsze spotkanie wygrane 3:1 napawało dużym optymizmem. Jednak w rewanżu porażka 0:3 brutalnie przekreśliła marzenia legnickich kibiców o awansie do krjowej elity.

W 2009 r. Miedź była blisko katastrofy. III ligę uratowała po dwumeczu z Błękitnymi Stargard Szczeciński wygrywając 3:1 i 4:3.

Jak będzie przy piątym podejściu, okaże się już dziś.

źródło: Liegnitz.pl


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/