III LIGA: Bramka w doliczonym czasie zaważyła o przegranej

01.10.2020, 08:55
Miedź II Legnica na własnym boisku po bardzo zaciętym spotkaniu niestety przegrała z Polonią Bytom 2:3. Legniczanie stracili decydującego gola już w doliczonym czasie gry.

Polonia wyszła na prowadzenie już w 4 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Adam Żak uderzeniem głową pokonał Szpaderskiego. Wyrównał w 20 minucie Maciej Koziara, który przytomnie wykorzystał błąd bramkarza i obrońcy Polonii. Napastnik Miedzi przejął piłkę i z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Do przerwy 1:1 ale dobra pierwsza połowa zapowiadała kolejne emocje.

W 57 minucie gry ponownie Żak pokonał naszego golkipera. Tym razem zawodnik Polonii uderzył mocno po ziemi i zmieścił piłkę pomiędzy słupkiem, a interweniującym Szpaderskim. Do wyrównania niecałe 20 minut później doprowadził Piotr Świątko, który głową wykorzystał dośrodkowanie w pole karne. W ostatniej akcji meczu Adam Żak jeszcze raz wpisał się na listę strzelców. Tym razem zawodnik z Bytomia uderzył z powietrza pod poprzeczkę bramki Miedzi i tuż przed końcowym gwizdkiem dał gościom 3 punkty.

Miedź II Legnica – Polonia Bytom 2:3 (1:1)

Bramki: 20 Koziara, 75 Świątko – 4, 55, 93 Żak.

Miedź II Legnica: Szpaderski – Niewiadomski(46 Adamski), Świątko, Bartczak, Pojasek – Bahaid, Koziara, Carastoian, Maciejewski, Lehaire – Heredia ( 58 Fernandez)

Polonia Bytom: Brzozowski – Budzik, Bedronka, Radkiewicz, Hałgas – Konieczny (46’ Wuwer), Pośpiech (68 Ochwat), Żagiel (62 Chwastek), Stefański (68’ Lachowski), Krzemień – Żak