III liga: Do wygranej zabrakło niewiele

01.04.2017, 15:25

2017_Miedz_II_-_Unia_turza_Slaska_-_22.jpgMiedź II Legnica zremisowała na własnym boisku z Unią Turza Śląska. Legniczanie prowadzili już 2:0, ale nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku do końca meczu. Trzeba jednak nadmienić, że wyrównujący gol dla przyjezdnych padł w kontrowersyjnych okolicznościach.

Miedź wyszła na prowadzenie już w 4 minucie, kiedy to długie podanie z głębi pola przejął Mateusz Zatwarnicki i nie dał szans bramkarzowi Unii. Na 2:0 po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego podwyższył Filip Karbowy. Kontaktowy gol dla Unii padł w końcówce pierwszej części. Na listę strzelców wpisał się Dariusz Pawlusiński.

Po zmianie stron goście doprowadzili do wyrównania. Najpierw w 52 minucie gry sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny, który wybronił Piotr Smołuch, jednak po kilku sekundach arbiter dopatrzył się kolejnego faulu w polu karnym i zarządził kolejny rzut karny. Tym razem Dariusz Pawlusiński się już nie pomylił i wyrównał stan meczu. Miedź za wszelką cenę chciała wygrać to spotkanie. Bardzo dobrą okazję do tego miał Adrian Woźniczka, który trafił w poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego. Później kolejne szanse mieli zarówno Lucjan Zieliński jak i Łukasz Chodyga oraz Tomasz Żyliński. Wynik nie uległ już zmianie, a mecz zakończył się remisem 2:2.

Miedź II Legnica – Unia Turza Śląska 2:2 (2:1)

Bramki: 4 Zatwarnicki, 20 Karbowy – 43,53(k) D. Pawlusiński.

Miedź II Legnica: Smołuch – Karbowy (72 K. Zieliński), Woźniczka, Miazga, Dyr., Żyliński (85 Poręba), Zatwarnicki, Łuszkiewicz, Kisiel (72 Chodyga), Brożyna, Gardzielewicz (65 L. Zieliński).