III liga: Dwa gole Jakuba Giełdy w debiucie

27.05.2017, 19:39

2016_Miedz_2_-_Skra_Czestochowa_-_40.JPGMiedź II Legnica wygrała w Częstochowie z miejscową Skrą 2:1. Ci ciekawe pod Jasną Górę trener Piotr Jacek zabrał czterech uzdolnionych młodych zawodników Akademii Miedzi. Jednym z nich był Jakub Giełda, który w III-ligowym debiucie zdobył dwa gole.

Miedź II wygrała ze Skrą 2:1. Legniczanie objęli prowadzenie po uderzeniu Jakuba Giełdy, który w 44 minucie wykorzystał asystę Matwiejki. Gospodarze do remisu doprowadzili w 64 minucie po golu Niedbały. Mimo remisu Miedź wciąż atakowała bramkę gospodarzy. Udało się objąć prowadzenie w 72 minucie, kiedy po raz drugi na listę strzelców wpisał się młody Giełda. Jak się okazało ten gol dał legniczanom upragnione 3 punkty. Warto dodać, że w składzie Miedzi znalazło się aż czterech juniorów legnickiej Akademii. W pierwszym składzie na mecz wyszli Jakub Giełda i Szymon Cukier. Natomiast w drugiej części na boisku zadebiutowali Januszewski i Klisowski.

Skra Częstochowa – Miedź II Legnica 1:2 (0:1)

Bramki: 62 Niedbała - 44, 72 Giełda.

Miedź II Legnica: Smołuch – Brożyna, Księżniakiewicz, Woźniczka, Dyr, Chodyga, Wójcik, K. Zieliński, Matwiejko (68 Synowiec), Cukier (53 Klisowski), Giełda(87 Januszewski).