III LIGA: Miedź II lepsza od rezerw Górnika Zabrze

24.10.2020, 17:32
Miedź II Legnica po zaciętym spotkaniu pokonała Górnika II Zabrze 2:1. Legniczanie w tym spotkaniu mieli wiele znakomitych sytuacji do zdobycia większej ilości bramek, ale tym razem nie udało się ich odpowiednio sfinalizować.

Największym pechowcem sobotniego meczu Miedzi II jest na pewno Maciej Koziara. Napastnik Miedzi w meczu z Górnikiem miał kilka dobrych okazji, których nie udało mu się wykorzystać oraz dwa razy trafił po uderzeniach z dystansu w poprzeczkę. Więcej szczęścia w tym meczu mieli jednak Piotr Świątko i Maciej Śliwa, bo to właśnie oni zapewnili Miedzi bramki dające zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się jednak od groźnego ataku Górnika, po którym słupek uratował Jana Szpaderskiego od kapitulacji. Miedź odpowiedziała kilka minut później uderzeniem Macieja Koziary. Napastnik Miedzi wyszedł najlepiej do dośrodkowania z rzutu wolnego i po strzale głową trafił w poprzeczkę. W 27 minucie dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego wykorzystał strzałem głową Piotr Świątko i otworzył wynik. Kilka minut później Koziara wyszedł sam na sam i niestety przegrał ten pojedynek z golkiperem z Zabrza. W 37 minucie gry zrobiło się 2:0. Maciej Śliwa uderzył precyzyjnie z podbitej piłki nie do obrony. Po tym golu kolejną szansę miał Maciej Koziara, który na pięć minut przed końcem pierwszej połowy uderzał niebezpiecznie głową, ale ponownie lepszy był bramkarz rywali.

Po zmianie stron Miedź wciąż kontrolowała wydarzenia na murawie. Wpuszczony w drugiej części na boisko Krzysztof Danielewicz w 75 min. nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Była to zdecydowanie najlepsza okazja na podwyższenie rezultatu. Górnik zdobył kontakt w 81 minucie meczu. Rzut wolny zza pola karnego wykorzystał bezpośrednim uderzeniem Bartosz Baranowicz. W doliczonym czasie gry ponownie Maciej Koziara mógł wpisać się na listę strzelców, ale po uderzeniu z dystansu piłka odbiła się ponownie od poprzeczki. Miedź ostatecznie pokonała rezerwy Górnika Zabrze 2:1 i zdobyła kolejne cenne trzy punkty.

Miedź II Legnica – Górnik II Zabrze 2:1(2:0)

Bramki: 27 Świątko, 37 Śliwa - 81 Baranowicz

Miedź II Legnica: Szpaderski – Świątko, Bartczak(78 Rogoziński), Bahaid, Lewandowski, Pleśnierowicz, Koziara, Carastoian(58 Danielewicz), Maciejewski, Śliwa(87 Bruno), Niewiadomski.

Górnik II Zabrze: Ćwik – Szymański(46 Szkudlarek), Surowiec, Wingralek, Flak, Skiba(62 Zawada), Baranowicz, Pranica(72 Kobylarczyk), Korbecki(72 Kulanek), Jaksik(81 Lubaski), Lukoszek.