Aktualności

Akademia

III liga: Miedź II podejmie ROW 1964

06.09.2019, 12:40
Pierwszy zespół Miedzi Legnica w ten weekend pauzuje, ale legniccy kibice spragnieni piłkarskich emocji nie będą się nudzić. W sobotę o godz. 16 w meczu III ligi Miedź II Legnica na Stadionie im. Orła Białego podejmie ROW 1964 Rybnik.

Początek sezonu nie jest udany dla drugiego zespołu zielono-niebiesko-czerwonych. Po pięciu kolejkach Miedź II ma na koncie 3 punkty, na co złożyły się 3 remisy i 2 porażki. W sobotę nadarza się kolejna okazja na przełamanie. Rybniczanie zdobyli dotychczas 8 punktów, 2 mecze wygrywając, 2 remisując i ponosząc 1 porażkę. W minionej kolejce Miedź II zremisowała 1:1 w Zdzieszowicach, a zespół z Górnego Śląska zwyciężył na własnym boisku 3:2 z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Do liderującego Śląska II Wrocław zielono-czarni tracą 5 punktów.

ROW 1964 Rybnik to marka, której piłkarskim kibicom specjalnie przedstawiać nie trzeba. Górnośląski zespół siedem sezonów spędził w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. W sezonie 1974/1975 rezerwy rybnickiego klubu dotarły do finału Pucharu Polski, w najważniejszym meczu przegrywając w rzutach karnych ze Stalą Rzeszów. W ostatnim sezonie ROW 1964 występował w II lidze, kończąc sezon na 16 miejscu, co zakończyło się degradacją.

Ostatni raz zespół z Rybnika rywalizował w lidze z pierwszą drużyną Miedzi w sezonie 2013/2014, gdy w pierwszoligowych rozgrywkach w Legnicy padł remis 1:1, a w Rybniku 3:0 wygrała Miedź. W obu meczach do siatki rybniczan trafiał Wojciech Łobodziński, który obecnie występuje w Miedzi II.

Z pewnością w sobotę na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy czeka nas ciekawe widowisko. Dla kibiców udostępniona zostanie trybuna B. Wstęp na mecz jest wolny.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/