III liga: Miedź II wywalczyła trzy punkty

24.09.2017, 15:19

2017_Miedz_2_-_Gornik_2_Zabrze__-_12.jpgPodopieczni trenera Radosława Belli wywalczyli 3 punkty w meczu przeciwko Górnikowi II Zabrze. Legniczanie już przed przerwą zdążyli wbić zabrzanom trzy gole, które mimo, że Górnik zdobył dwie bramki, dały ostatecznie zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się dla Miedzi źle. Legniczanie po okresie miażdżącej przewagi stracili gola po pierwszym wypadzie gości w legnickie pole karne. Kilka minut później Mateusz Zatwarnicki pokonał Kasprzika płaskim uderzeniem w długi róg. Końcówka w wykonaniu Miedzi była znakomita. Najpierw jeden z zawodników Górnika wbił piłkę do własnej bramki po płaskim dośrodkowaniu. Minutę później na listę strzelców wpisał się Paweł Krauz. Do przerwy Miedź prowadziła 3:1.

W drugiej odsłonie legniczanie marnowali okazję za okazją, a Górnik czekał na dobry moment do kontry. Zabrzanie zdobyli kontaktowego gola w 60 minucie po strzale Urynowicza. Do końca spotkania było bardzo nerwowo, ale wynik nie uległ już zmianie.

Miedź II Legnica – Górnik II Zabrze 3:2 (3:1)

Bramki: 31 Zatwarnicki, 44 samobójczy, 45 Krauz – 16 Arcon, 60 Urynowicz.

Miedź II Legnica: Smołuch – Miazga, Stasiak, Zatwarnicki (85 Piechowiak), Żyliński, Surmaj, Gardzielewicz (46 Jaroch), Purzycki, Pojasek, Stachowski, Krauz (81 Poręba).