III Liga: Miedź II zdecydowanie lepsza od Lechii Dzierżoniów

15.04.2017, 16:57

2017_Miedz_2_-_Lechia_Dzieroniow-_41.jpgMiedź II Legnica podejmowała na własnym boisku Lechię Dzierżoniów. Legniczanie przed tym meczem uchodzili za faworyta ten konfrontacji i nie zawiedli. Miedź pewnie pokonała Lechię 4:1 i zdobyła ważny komplet punktów.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla podopiecznych trenera Piotra Jacka. Już w 17 minucie gry Tomasz Żyliński pokonał bramkarza Lechii w sytuacji sam na sam. Siedem minut później Filip Karbowy wpisał się na listę strzelców finalizując solową akcję Łukasza Chodygi. Kolejne gole padały już po przerwie. Najpierw w 50 minucie podwyższył Lucjan Zieliński, a w 63 minucie meczu na 4:0 ponownie trafił Karbowy. Goście honorowego gola zdobyli w 71 minucie gry. Uderzenie pod poprzeczkę z bliskiej odległości Damiana Niedojada było nie do obrony.

Miedź II Legnica – Lechia Dzierżoniów 4:1 (2:0)

Bramki: 17 Żyliński, 24, 63 Karbowy, 50 L. Zieliński.

Miedź II Legnica: Smołuch – Brożyna, Księżniakiewicz, Woźniczka, Wójcik, Zatwarnicki (84 Miazga), Chodyga, Stachowski, L. Zieliński (75 Matwiejko), Karbowy (73 K. Zieliński), Żyliński (65 Chrzanowski).