III LIGA: Miedź II zostaje w trzeciej lidze

01.06.2019, 19:19
Gracze trenera Radosława Belli po ostatniej słabszej serii meczów z wygrali z Piastem Żmigród 4:0 i tym samym zapewnili sobie utrzymanie w III lidze.

Miedź od samego początku przejęła inicjatywę. Słabszą formę Piast można tłumaczyć środowym spotkaniem finału Pucharu Polski z Zagłębiem II Lubin. Trener Andradina pozwolił pograć zawodnikom, którzy dostawali do tej pory mniej szans. W 10 minucie po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego Aleks Ławniczak otworzył wynik strzałem głową. Na drugiego gola trzeba było czekać do 43 minuty. Mateusz Zatwarnicki uderzył z dystansu i podwyższył rezultat. Jeszcze przed przerwą Śliwiński dał Miedzi trzeciego gola. Legniczanie ostatecznie wygrali 4:0. Wprowadzony w drugiej części meczu Patryk Poręba pokonał golkipera Piasta w 74 minucie gry ustalając końcowy rezultat. Miedź na kolejkę przed końcem jest już pewna utrzymania w III lidze.

Miedź II Legnica - Piast Żmigród 4:0

Bramki: 10 ławniczak, 43 Zatwarnicki, 45 ŚLiwiński, 74 Poręba.

Miedź II: Szpaderski - Pojasek, Garuch, Zatwarnicki(75 Gardzielewicz), Skórski, Porębski(60 Poręba), Śliwiński, Bartłomiejczak(80 Przygocki), Sutor(84 Petlakowski), Żyliński, Ławniczak.