III liga: Miedź II zwycięża w Gorzowie Wielkopolskim

11.05.2019, 21:11
Miedź II Legnica przełamała serię słabszych wyników, odnosząc ważne zwycięstwo w Gorzowie Wielkopolskim. Wygraną pięknym strzałem zapewnił Mateusz Zatwarnicki.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Miedzi II, która stworzyła sobie 2-3 groźne sytuacje podbramkowe. Legniczanie prowadzenie objęli po dwójkowej akcji Wojciecha Łobodzińskiego z Mateuszem Zatwarnickim, który zszedł do środka i uderzył w samo okienko.

Po przerwie Stilon zmusił nasz zespół do gry w defensywie, ale tym razem Miedź II nie pozwoliła rywalom na zdobycz bramkową. Nie tylko zwycięstwo może cieszyć sympatyków zielono-niebiesko-czerwonych. Po 172 dniach przerwy spowodowanej kontuzją, na boisko wrócił bowiem Marcin Garuch, jeden z ulubieńców kibiców.

- Bardzo się cieszę z włożonego wysiłku i zaangażowania. Ostatnio nie brakowało nam umiejętności, ale niestety cech wolicjonalnych. Dzisiaj były one bardzo widoczne, za co gratuluję chłopakom. Równie bardzo cieszę się z tego, że wrócił do nas Marcin Garuch, pomagając nam swoim doświadczeniem w trudnym momencie - mówił trener Radosław Bella.

Stilon Gorzów Wielkopolski - Miedź Legnica 0:1 (0:1)

Bramka: Zatwarnicki (29)

Miedź II Legnica: Szpaderski - Ławniczak, Sutor, Chukwudi (62. Petlakowski), Bartłomiejczak - Lewandowski, Śliwiński (73. Garuch), Łobodziński, Żyliński (57. Sobkowiak), Zatwarnicki, Szczepaniak (80. Adamski); trener Radosław Bella