III LIGA: Miedź nie sprawiła niespodzianki

07.11.2020, 16:24
Miedź II Legnica w meczu z Ruchem Chorzów nie sprawiła ligowej niespodzianki i nie pokonała na własnym obiekcie lidera III ligi. Chorzowianie pewnie zdobyli trzy gole i kolejny komplet punktów.

Od samego początku meczu widać było, kto będzie rozdawał karty w tym meczu. Scenariusz tego spotkania pisał tego dnia Ruch, który kontrolował pewnie każdy sektor boiska. Mimo przewagi najpierw Miedź postraszył Idzik, który nie trafił z bliska, a następnie Jan Szpaderski zatrzymał w sytuacji sam na sam innego gracza Ruchu. W 21 min po błędzie legnickiej obrony Tomasz Foszmańczyk wprowadził piłę do pustej bramki i lider z Chorzowa objął prowadzenie. Foszmańczyk jeszcze końcówce 1 połowy trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie padły kolejne bramki. Na boisku w barwach Miedzi za Joela Katschime pojawił się Michał Pojasek i to właśnie on oddał pierwszy celny strzał na bramkę Ruchu. Później sytuacja wróciła do stanu sprzed przerwy. W 70 minucie Idzik uderzył po długim słupku i podwyższył na 2:0. Trzeciego gola dla chorzowian zdobył pięknym uderzeniem w okienko Michał Mokrzycki.

Miedź II Legnica – Ruch Chorzów 0:3 (0:1)

Bramki: 20 Foszmańczyk, 70 Idzik, 80 Mokrzycki.

Miedź II Legnica: Szpaderski - Rogoziński, Świątko, Maciejewski, Taranek(80 Stróżyński), Bahaid, Garcia(63 Bruno), Niewiadomski(80 Urbański), Lewandowski, Carastoian, Katshima(46 Pojasek)

Ruch Chorzów: Bielecki - Będzieszak(72 Lechowicz), Kasolik, Kawula, Kwaśniewski, Mokrzycki, Sikora, Paszek, Foszmańczyk (86 Neugebauer), Winciersz (77 Rudek), Idzik (86 Kowalski).