III LIGA: Miedź twardsza od Stali

29.05.2021, 20:02
Miedź II Legnica pokonała na własnym boisku Polonię-Stal Świdnica 3:1. Legniczanie decydujące o wygranej gole zdobyli w drugiej połowie spotkania.

Goście wyszli na prowadzenie w 14 minucie gry. Robert Myrta, który jeszcze nie tak dawno bronił barw legnickiej Miedzi, tym razem w trykocie świdnickiego zespołu pokonał Solohę z rzutu karnego. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Cztery minuty później dośrodkowanie w pole karne zamienił na bramkę Marcin Pietrowski. Do przerwy nie padło już więcej goli, choć dobrą okazję miał jeszcze Michał Pojasek, który był praktycznie w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale golkiper Polonii uratował swój zespół przed stratą gola.

Po przerwie Miedź kontrolowała grę i stwarzała kolejne okazje. W 60 minucie Michał Pojasek głową wykończył dośrodkowanie na 5 metr i dał Miedzi prowadzenie. W 77 minucie Pojasek dośrodkowywał na głowę Burgeringa, a temu zabrakło kilku centymetrów do zdobycia gola. Na 10 minut przed końcem Bruno wyszedł w sytuacji sam na sam i uderzeniem między nogami pokonał bramkarza gości. Dobrą okazję na czwartego gola miał jeszcze Burgering ale po podaniu od Bruno został zatrzymany przez bramkarza ze Świdnicy.

Miedź II Legnica – Polonia-Stal Świdnica 3:1 (1:1)

Bramki: 18 Pietrowski, 60 Pojasek, 80 Bruno – 14 Myrta(k)

Miedź II Legnica: Soloha – Pleśnierowicz(72 Świątko), Bartczak, Pietrowski, Maciejewski, Bahaid, Lewandowski(70 Gardzielewicz), Pojasek, Stróżyński(70 Petk), Bruno, Caetano(60 Burgering).

Polonia-Stal Świdnica: Kot - Kozachenko, Kasprzak, Sowa, Paszkowski P.(46 Paszkowski B.), Diduszko(60 Białasik), Filipczak(65 Szydziak), Szuba, Krakowski, Tragarz(65 Osiadły), Myrta(75 Ciupka).