III LIGA: Miedź zwycięża po dwóch golach Koziary

22.08.2020, 19:58
Miedź II Legnica zanotowała pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Legniczanie przed własną publicznością pokonali Rekord Bielsko-Biała 2:0. Obydwa gole zdobył Maciej Koziara.

Od samego początku meczu Miedź dominowała. Legniczanie po stracie piłki szybką ją odbierali i konstruowali ataki. Rzadko jednak kończyły się one zagrożeniem bramki gości, którzy pierwszy strzał na bramkę oddali po 25 minutach. Najgroźniejszą sytuację Rekord stworzył w 28 minucie gry. Po rzucie wolnym Jędrzej Grobelny znakomicie obronił strzał Szymona Szymańskiego. Jeśli chodzi o Rekord – to tyle.  W 41 minucie legniczanie przeprowadzili szybki atak po którym w polu karnym upadł Maciej Koziara. Sędzia odgwizdał rzut karny, który wykorzystał uderzeniem pod poprzeczkę sam poszkodowany.

W drugiej części gry goście częściej przebywali przy piłce niż przed przerwą, nie znaczy to jednak, że Miedź oddała im pole. Dalej podopieczni Wojciecha Robaszka kontrolowali sytuację na boisku. W 51 minucie znakomitą okazję miał Mehdi ale jego mocne uderzenie z ostrego kąta wybronił bramkarz gości. 73 minuta przyniosła ze sobą drugiego gola dla Miedzi. Lewandowski znakomicie podał do Koziary, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam. Na 4 minuty przed końcem meczu wprowadzony w drugiej połowie Bruno oddał mocny strzał z dystansu, ale minimalnie chybił. Miedź wygrała przed własną publicznością i zgarnęła pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Miedź II Legnica – Rekord Bielsko-Biała 2:0 (1:0)

Bramki: 41(k), 73 Koziara.

Miedź II Legnica: Grobelny – Pojasek, Katshima, Bartczak, Maciejewski, Niewiadomski, Lewandowski, Hamza, Castoian(55 Gardzielewicz, 76 Bruno), Mehdi, Koziara.

Rekord Bielsko-Biała: Kucharski – Mączka, Wyroba, Szymański, Wróbel, Gleń(39 Iwanek), Guzdek(63 Wróblewski N.), Żołna, Gaudyn(76 Sobik), Czaicki(76 Wróblewski Sz.), Kareta.