III liga: Miedź zwycięża w Zdzieszowicach

30.03.2019, 19:56
Miedź II Legnica pokonała w Zdzieszowicach miejscowy Ruch. Legniczanie bardzo szybko objęli prowadzenie, ale o ostateczny triumf musieli walczyć do samego końca meczu.

Miedź objęła prowadzenie już w 1 minucie spotkania po trafieniu Patryka Makucha, który przebił się przez obronę gospodarzy i uderzył nie do obrony. Legniczanie cieszyli się tylko 9 minut. W 10 min. za sprawą Jakuba Czajkowskiego było już 1:1. Mineło kolejne 6 minut i Tomasz Zyliński ponownie dał Miedzi prowadzenie. Pomocnik Miedzi II uderzył z narożnika pola karnego prosto w okienko bramki. Wynikiem 1:2 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej Miedź znów zdobyła gola. Patryk Makuch po zamieszaniu podbramkowym zaliczył swoje drugie trafienie tego dnia. Ruch uzyskał kontakt na siedem minut przed końcem spotkania. Do legnickiej bramki trafił Michał Sypek. Mimo zaciętej końcówki wynik już nie uległ zmianie.

Ruch Zdzieszowice - Miedź II Legnica 2:3(1:2)

Bramki: 10 Czajkowski, 83 Sypek - 1, 73 Makuch, 16 Żyliński.

Miedź Legnica:  Dżanajew - Monteiro, Osyra, Przygocki, Pojasek, Lewandowski (55. Kisiel), Porębski (70. Gardzielewicz), Szczepaniak, Żyliński (60. Śliwiński), Zatwarnicki (80. Ławniczak), Makuch