III LIGA: Nieudana inauguracja sezonu dla Miedzi II

01.08.2020, 20:20
W pierwszym meczu nowego sezonu III ligi, Miedź II Legnica podejmowała Ślęzę Wrocław. Zmieniona kadrowo trzecioligowa Miedź niestety nie będzie wspominać pierwszego meczu zbyt dobrze. Goście wywieźli z Legnicy 3 punkty wygrywając wysoko 4:1.

Końcowy wynik meczu może być mylący gdyż to legniczanie częściej operowali piłką, utrzymywali się przy niej i stwarzali sytuacje. Młody legnicki team z wysokości trybun obserwował sztab szkoleniowy pierwszego zespołu z Jarosławem Skrobaczem na czele. Nie można nie wspomnieć, że na pierwsze spotkanie legnickiej młodzieży przyjechał także Andrzej Dadełło. Zespół trenera Wojciecha Robaszka od pierwszych minut wyraźnie nie chciał pozwolić Ślęzie na rozwinięci skrzydeł. Miedź szybko dochodziła do pressingu, skracała pole gry oraz szybko odbierała piłkę rywalom. Mimo zacnego grona na trybunach i znakomitego początku, to goście otworzyli wynik. Kluczem do sukcesu był stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Adam Samiec pokonał Szpaderskiego uderzeniem głową. Miedź nie została wybita z rytmu i dalej realizowała swój plan. Dwukrotnie groźne uderzenia zza pola karnego oddał David Panka, który sprawił wiele trudności ze złapaniem piłki bramkarzowi z Wrocławia. Do przerwy 0:1 ale po wznowieniu, biorąc pod uwagę przebieg pierwszej połowy, zapowiadały się kolejne gole

Tak też było w rzeczywistości. Już w 58 minucie goście postraszyli legniczan uderzeniem w słupek. W 66 minucie gry znakomitej okazji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Rafał Adamski, który minimalnie chybił. W 74 minucie padła druga bramka w tym meczu. Guilherme znalazł miejsce pomiędzy legnickimi obrońcami i uderzył zza pola karnego płasko po krótkim słupku. Szpaderski był przy tym uderzeniu bez szans. W 79 minucie gry legniczanie byli blisko zdobycia kontaktowego gola, ale uderzenie głową Niewiadomskiego po rzucie rożnym, trafiło w poprzeczkę. Na 10 minut przed końcem Rogoziński popełnił indywidualny błąd w obronie i musiał ratować się faulem, niestety wykonanym w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Pisarczuk. Ten sam zawodnik dwie minuty później po składnej akcji jego kolegów trafił do bramki Szpaderskiego po raz drugi, a czwarty dla Ślęzy. W kolejnej akcji Miedź odpowiedziała szybkim trafieniem Bruno, który pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Jeszcze w doliczonym czasie gry dorobek Miedzi mógł podwyższyć Koziara, ale jego płaskie uderzenie złapał golkiper Ślęzy.

Miedź II Legnica – 1KS Ślęza Wrocław 1:4 (0:1)

Bramki: 83 Bruno – 10 Samiec, 74 Guilherme, 80, 82 Pisarczuk

Żółte kartki: Koziara, Rogoziński - Tomaszewski

Miedź II Legnica: Szpaderski – Rogoziński, Świątko, Niewiadomski, Maciejewski, Lewandowski, Poręba (66 Zachaczewski), Bruno, Panka, Koziara, Adamski.

Ślęza Wrocław: Zabielski – Gil (74 Telatyński), Stempin, Pisarczuk (88 Wróbel), Szydziak (62 Kotyla), Guilherme, Bialik, Dyr, Samiec, Muszyński, Tomaszewski.

Sędziował: Waldemar Socha (Bolesławiec).