III Liga: O wyniku zadecydowała końcówka

27.03.2021, 14:20
Miedź II Legnica uległa na własnym boisku Lechii Zielona Góra 0:1. Legniczanie mimo dużej przewagi, szczególnie w drugiej połowie, nie zdołali wywalczyć punktów.

Miedź w tym spotkaniu stworzyła sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia gola. W 24 min. Niewiadomski po dośrodkowaniu Burgeringa oddał mocny strzał ale wprost w ręce bramkarza. Cztery minuty później po centrze z rzutu rożnego minimalnie pomylił się Bartczak. Jeszcze przed przerwą próbował z dystansu Stróżyński, ale minimalnie się pomylił.

W drugiej odsłonie Miedź jeszcze bardziej przycisnęła rywali. W 51 minucie Niewiadomski z bliska uderzył głową ale wprost w rękawice bramkarza Lechii. Ten sam zawodnik cztery minuty później oddał niecelny strzał z 10 metra po rajdzie Burgeringa, a w 63 minucie próbował uderzenia z rzutu wolnego również bez rezultatu bramkowego. Jedyna bramka meczu padła w 84 minucie gry. Po rzucie rożnym w zamieszaniu przed polem karnym Miedzi, najprzytomniej zachował się Przemysław Mycan i płaskim strzałem po długim rogu umieści piłkę w siatce. Chwilę później bliski wyrównania był Petk, ale minimalnie się pomylił.

Miedź II Legnica – Lechia Zielona Góra 0:1(0:0)

Bramka: 84 Mycan

Miedź II Legnica: Hewelt – Maciejewski, Świątko, Bartczak, Pietrowski(85 Bruno), Niewiadomski, Gardzielewicz(80 Pojasek), Andrzejewski(66 Bahaid), Hoogenhout(66 Petk), Stróżyński, Burgering(80 Lewandowski).

Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Małecki(90 Cygan), Konieczny(90 Kocik), Rappoport(66 Czarnecki), Kaczmarczyk, Budziński, Mycan, Babij, Athenstadt, Król(75 Maćkowiak).