III Liga: Stal wygrywa w Legnicy - FOTO

24.04.2021, 15:27
Miedź II Legnica uległa na własnym boisku Stali Brzeg 1:3. Legniczanie wszystkie bramki stracili jeszcze w pierwszej połowie. Honorowe trafienie dla Miedzi padło w końcówce spotkania z rzutu wolnego.

Mimo dobrego początku i mocnego uderzenia głową Bruno z pierwszej minuty, z upływem czasu to goście zdobywali przewagę. Stal w kilka minut zdołała strzelić trzy bramki i ustawić sobie mecz. Najpierw w 24 minucie z rzutu karnego Solohę pokonał Marcin Niemczyk. Warto dodać, ze bramkarz Miedzi II był bliski skutecznej interwencji. Ten sam zawodnik 11 minut później wykorzystał podanie wzdłuż bramki i zdobył drugiego gola. Trzecie trafienie padło w 39 minucie, kiedy Mateusz Dychus pokonał legnickiego bramkarza uderzeniem głową.

W drugiej połowie mecz stał się wyrównany. Ze strony Miedzi dwukrotnie szczęścia uderzeniami z dystansu próbował Bruno, ale dwukrotnie nieudanie. Dopiero w 83 minucie gry bezpośrednim strzałem z rzutu wonnego bramkarza gości pokonał Kamil Niewiadomski.

Miedź II Legnica Stal Brzeg 1:3(0:3)

Bramki: 83 Niewiadomski – 24(k), 35 Niemczyk, 39 Dychus.

Miedź II Legnica: Soloha – Hoogenhout(46 Pietrowski), Bartczak, Andrzejewski(46 Stróżyński), Niewiadomski, Lewandowski, Bahaid(83 Poręba), Pojasek, Burgering(67 Kwolek), Śliwa, Bruno(75 Caetano).

Stal Brzeg: Szady – Kuriata, Budnik, Danielik(70 Sypek), Dychus(65 Mazurek), Leończyk, Niemczyk(79 Święty), Andrzejczak(70 Jaros), Bronisławski(79 Jarzębowski), Banach, Kowalski.