III liga: Z Wrocławia wracamy bez punktów

29.08.2018, 20:32

2018_Miedz_2_-_Ruch_Zdzieszowice_-_44.jpgPonownie sześć bramek padło w spotkaniu z udziałem rezerw Miedzi. Tym razem legniczanie ukończyli jednak zawody bez zdobyczy punktowej, przegrywając we Wrocławiu ze Ślęzą 2:4.

Gospodarze objęli prowadzenie po indywidualnej akcji w 26.minucie i było to jedyne trafienie w pierwszej odsłonie. Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy po przerwie. Tuż po wznowieniu gry legniczanie wyrównali. Po zespołowej akcji, piłka trafiła do środka do Marcin Garuch, a ten uderzył z około szesnastu metrów, doprowadzając do remisu.

Miedź II poszła za ciosem. Dośrodkowanie Mateusza Zatwarnickiego z rzutu wolnego wykończył Patryk Makuch, wyprowadzając zespół Radosława Belli na prowadzenie. Ślęza nie zamierzała jednak dawać za wygraną. W ciągu około pięciu minut, w 65 i 70 minucie, wrocławianie dwukrotnie znaleźli drogę do bramki legniczan. Obie akcje były podobne, bowiem gracze z Wrocławia wykorzystali skuteczne dośrodkowania z bocznych sektorów boiska.

To nie były jedyne nieszczęścia zielono-niebiesko-czerwonych. W międzyczasie za dwie żółte kartki boisko opuścić musiał Lucjan Zieliński. Szczególnie ta druga była mocno dyskusyjna, bowiem legniczanin otrzymał ją za rzekomą symulację faulu, choć zdaniem wielu obserwatorów rzut karny Miedzi II po prostu się należał...

Po stracie trzeciego gola legniczanie rzucili się do odrabiania strat, przechodząc na grę trójką obrońców. Szaleńcze próby nie przyniosły zamierzonego efektu, a co gorsza, w 87 minucie gospodarze wykorzystali typowy kontratak. Po stałym fragmencie Miedzi II, wrocławianie wyprowadzili szybką kontrę. Dwóch obrońców nie zdołało poradzić sobie z czwórką atakujących, co skutkowało stratą czwartej bramki w meczu.

- Uważam, że do momentu, gdy graliśmy 11 na 11 był to wyrównany mecz. Czerwona kartka ustawiła jego późniejszy przebieg. Z takim zespołem jak Ślęza bardzo ciężko gra się w dziesiątkę. Zabrakło nam tego jednego gracza w ustawieniu przy bramce na 3:2. Czwarta bramka była natomiast konsekwencją postawienia wszystkiego na atak - podsumował trener Radosław Bella.

Ślęza Wrocław - Miedź II Legnica 4:2 (1:0)

Bramki dla Miedzi: Garuch (46), Makuch (57)

Czerwona kartka: L. Zieliński (za dwie żółte)

Miedź II Legnica: Szpaderski - Miazga, Ławniczak, Sutor (75. Śliwiński), Pojasek (65. Borowiak) - Kisiel (70. Skórski), Garuch, Porębski, Zatwarnicki, L. Zieliński - Wolan (45. Makuch); trener: Radosław Bella