IV liga: czerwona kartka zmieniła losy meczu

16.08.2012, 10:00

luzyce-bebenek.jpgŁużyce Lubań na oczach między innymi prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzeja Padewskiego pokonały drugi zespół Miedzi Legnica 2:1. Legniczanie kończyli mecz w dziesięciu, co zaważyło na końcowym wyniku.

Od początku meczu legniczanie przejęli inicjatywę i większość czasu byli w posiadaniu piłki. Do ostatniej minuty pierwszej połowy niewiele z tego jednak wynikało. Wówczas Łukasz Janczyk popisał się kapitalną interwencją po strzale Bartłomieja Kuśnierza. Bramkarz Łużyc musiał jednak wyciągać piłkę z siatki w 49. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Zatwarnickiego futbolówka trafiła pod nogi Arkadiusza Kucińskiego, a ten strzelił w długi róg nie do obrony. Stracony gol podziałał na piłkarzy trenera Grzegorza Juszczyka mobilizująco. Już cztery minuty później po koronkowej akcji Łukasza Kusiaka z Markiem Majką ten drugi strzelił z ostrego kąta w kierunku bramki, a piłkę po drodze wybił Maciej Kazimierowicz. Zdaniem arbitra Dawida Aksamita piłkarz gości uczynił to w sposób nieprawidłowy i za zagranie ręką, mimo protestów zawodnika, wyprosił go z boiska. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Paweł Modzelewski i pewnym strzałem skierował ją do bramki. Grający w przewadze beniaminek zwietrzył swoją szansę i wyczekiwał okazji do kolejnej kontry. Ta miała miejsce w 70. minucie. Po zagraniu Łukasza Kusiaka piłkę przed polem karnym przejął Damian Bojdziński i mocnym strzałem pod poprzeczkę odwrócił wynik. Legniczanie rzucili się do odrabiania strat, ale swoje akcje rozgrywali niedokładnie. Odkrytych gości w końcówce mógł skarcić jeszcze Marek Majka, ale jego strzał zmierzający pod poprzeczkę obronił Paweł Wójcik.

ŁUŻYCE LUBAŃ - MIEDŹ II LEGNICA 2:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Kuciński (49), 1:1 Modzelewski (53-karny), 2:1 Bojdziński (70). Czerwona kartka: Kazimierowicz (53). Żółte kartki: Majka, Gawroniuk, Łotecki, Malinowski oraz Bany, Kuciński, Wosiek. Sędziowali: Dawid Aksamit jako główny oraz Dariusz Szott i Marcin Chodorowski (Wałbrzych). Widzów: 300.
ŁUŻYCE: Janczyk - Modzelewski, Malinowski, Andruchów, Łotecki (46 Gandurski), Jakimowicz (90 Burzyński), Gawroniuk, Skwara (85 Misiurek), Bojdziński (78 Fereniec), Kusiak, Majka.
MIEDŹ II: Wójcik - Gałęza (90 Filończuk), Bany, Wosiek, Grittner, Bębenek, Kazimierowicz, Zatwarnicki, Kuśnierz (58 Murawski), Jajko, Kuciński.