Aktualności

Akademia

Jakub Grabowski i Mateusz Wietrzak przedłużyli umowy z Akademią Miedzi

19.07.2021, 11:59
Dwóch trenerów Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica zostaje w naszych szeregach na dłużej. Zarówno Jakub Grabowski jak i Mateusz Wietrzak przedłużyli swoje umowy.

Jakub Grabowski będzie od nowego sezonu pierwszym trenerem zespołu CLJ U15 oraz asystentem w drużyny U13. Poza tym trener Akademii Miedzi będzie pełnił role analityka oraz współtworzył Model Gry, Model Szkolenia oraz Model Indywidualizacji Procesu Treningowego.

- Czuje się szczęśliwy, przede wszystkim z powodu ogromnego zaufania ze strony klubu. Prowadzenie zespołu funkcjonującego na poziomie centralnym będzie dla mnie ogromnym wyzwaniem, którego nie mogę się doczekać. Na pewno czeka nas niezwykle wymagający sezon, nie tylko pod kątem prowadzenia zespołu, ale również wdrażania modelu gry i jego konsekwentna ewaluacja. Chcemy wytworzyć w klubie dzięki niemu atmosferę rozwoju i otwartości na nowe treści. Ujednolicony program pomoże w sposób harmonijny wychowywać zawodników i przygotowywać ich w dłuższej perspektywie do gry w pierwszym zespole. Mam wielką nadzieję, że nasza praca przyniesie owoce, z których będziemy mogli być dumni jako klub - mówi Jakub Grabowski.

Jakub Grabowski

Kolejnym trenerem, który parafował nową umowę z Akademią Miedzi jest Mateusz Wietrzak. W nowym sezonie będzie on pełnił rolę trenera zespołu U17, koordynował Proce Szkolenia U16-U14, a także współtworzył Model Gry, Model Szkolenia oraz Model Indywidualizacji Procesu Treningowego.

- Cieszę się, że mogę spędzić tu kolejny rok. Mam przekonanie, że robimy coś fajnego i wyjątkowego i mogę w tym uczestniczyć. Wchodzę w kolejny sezon w nowej roli i mogę mieć duży wpływ na nasz projekt. Nie mogę się doczekać efektów - mówi Mateusz Wietrzak. 

Mateusz Wietrzak

 

 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl