Aktualności

Klub

Juniorzy młodsi Miedzi walczą o mistrzostwo!

10.04.2012, 10:37

ldj-2011.jpgPasjonująco zapowiada się końcówka sezonu nie tylko w II lidze, gdzie zespół Miedzi walczy o awans. Równie duże emocje towarzyszą rywalizacji o mistrzostwo Dolnego Śląska juniorów młodszych, gdzie Miedź walczy o zwycięstwo. Po 20. kolejkach legniczanie zajmują drugie miejsce w tabeli z 53 punktami i do lidera tracą tylko 2 oczka.

Podopieczni Macieja Gałęzy są rewelacją tegorocznych rozgrywek Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. Z dotychczasowych 20 spotkań wygrali aż 17, zanotowali dwa remisy i tylko jedną porażkę. Przegrali w Lubinie z Zagłębiem 1:2, a to właśnie ten zespół przewodzi tabeli, mając nad legniczanami zaledwie 2 punkty przewagi. – Tamten mecz mogliśmy nawet wygrać. Ale już w 10. minucie sędzia pokazał czerwoną kartkę naszemu zawodnikowi i 80 minut graliśmy w osłabieniu. Mimo to remisowaliśmy 1:1, a zwycięską bramkę rywale zdobyli w doliczonym czasie gry – wspomina trener Maciej Gałęza. Co ciekawe, choć LDJM to rozgrywki dla chłopców urodzonych w 1995 roku, to w składzie Miedzi grają głównie zawodnicy urodzeni w 1996 roku, a nawet rok młodsi! – Rywale często są starsi od moich zawodników, tym bardziej cieszą mnie nasze dobre wyniki. W naszym składzie jest tylko dwóch piłkarzy z rocznika 1995. Ale w podstawowym składzie regularnie gra też trzech urodzonych w roczniku 1997, a więc o dwa lata młodszych od rywali. Są to Szwedyk, Sobków i Miazga – wyjaśnia trener Maciej Gałęza.

Kilku piłkarzy z LDJM Miedzi regularnie trenuje w grupie selekcyjnej pod okiem Piotra Jacka, drugiego trenera zespołu seniorów Miedzi. Są to m.in. Polanowski, Ciunowicz, Kopystiański czy Kontraktewicz. Ponadto pojedyncze treningi z pierwszą drużyną ma już na koncie Bartłomiej Kuśnierz, etatowy reprezentant Polski do lat 16. Widać zatem, że w zespole prowadzonym przez Macieja Gałęzę drzemie ogromny potencjał. – Już w tym roku walczymy o czołowe miejsca w lidze. A jeśli chłopcy nadal będą się tak rozwijać, to za rok będziemy jeszcze silniejsi – przekonuje trener.

O podziale miejsc na podium LDJM zdecydują kwietniowe i majowe spotkania. W tych najtrudniejszych Miedzianka będzie gospodarzem. 28 kwietnia legniczanie podejmą Śląsk Wrocław (3. miejsce w tabeli), a 12 maja liderujące Zagłębie Lubin. Trudny będzie także wyjazd do Wrocławia na mecz z FC Academy (4. miejsce) – 30 maja.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/