Aktualności

Klub

KKN Miedzi Legnica z nagrodą miasta!

30.06.2020, 19:30
Rada Miejska przyznała Klubowi Kibiców Niepełnosprawnych Miedzi Legnica Nagrodę Miasta Legnicy. Stowarzyszenie na działalność statutową otrzyma 10 tysięcy złotych.

KKN Miedzi Legnica od lat zajmuje się aktywizacją osób niepełnosprawnych poprzez sport, biorąc czynny udział w pracach Ogólnopolskiej Federacji Kibiców Niepełnosprawnych. Działający w stowarzyszeniu nie ograniczają się do udziału w imprezach sportowych i kulturalnych wyłącznie w roli widzów, organizując również zawody sportowe, wyjazdy sportowo-turystyczne czy kampanie społeczne i informacyjne dotyczące niepełnosprawności. KKN Miedzi Legnica aktywnie współtworzy naszą zielono-niebiesko-czerwoną rodzinę!

- Jestem mile zaskoczony tą nagrodą. Zostaliśmy zauważeni i docenieni. Nie wymyślę prochu mówiąc, że tym wyróżnieniem dostaniemy „kopa” do dalszych działań na rzecz niepełnosprawnych. Ubiegły rok był dla naszego Stowarzyszenia szczególny. Oprócz przeprowadzenia cyklicznego turnieju piłkarzy niepełnosprawnych intelektualnie KKN Miedź Legnica Cup, doszły jeszcze dwa wydarzenia, które mam nadzieję będą kontynuowane. Chodzi o wrześniowy piknik „Od Integracji do Aktywnej Rehabilitacji”, skierowany do osób poruszających się na wózkach i festyn sportowy na wzór paraolimpiady. Wszystkie te działania, odbyły się dzięki  wzorowej  współpracy z kunicką Fundacją Tu i Teraz, która m.in. pomaga niepełnosprawnym. Warto jeszcze wspomnieć o I Aukcji KKN Miedź, która odbyła się w styczniu. Chciałbym korzystając z okazji, serdecznie podziękować właścicielowi klubu panu Andrzejowi Dadełło za obecność i ogromne wsparcie - mówi Wiktor Czepułkowski, prezes KKN Miedź Legnica.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/