KOBIETY: Miedź wraca na własne boisko i wygrywa

05.11.2017, 17:24

2017_KOBIETY-Mitech_II-35.jpgZawodniczki trenera Rafała Sarnickiego po długiej przerwie spowodowanej odwołanymi meczami ligowymi wróciły na własne boisko. W spotkaniu przeciwko Mitechowi II Żywiec, legniczanki pokazały klasę i pewnie wygrały 5:2.

„Urlop” od ligi zrobił dobrze naszym zawodniczkom. Miedź już od początku spotkania była głodna goli. Strzelanie rozpoczęła w 12 minucie Marta Mętel, która po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wbił piłkę do siatki rywalek. Tuz przed przerwą rywalki zdołały zdobyć gola na remis. Po wznowieniu stron ponownie Marta Mętel wpisała się na listę strzelców. Trzeciego gola zdobyła z rzutu karnego  Karolina Kaźmierska. Rywalki zdołały jeszcze zdobyć bramkę kontaktową po rzucie wolnym pośrednim. Jednak do końca spotkania strzelały już tylko zawodniczki Miedzi. Na 4:2 podwyższyła Gabriela Kowalik. Wynik w 85 minucie meczu ustaliła Karolina Kaźmierska.

Miedź Legnica – Mitech II Żywiec 5:2 (1:1)

Bramki: 12, 46 Mętel, 62(k), 85 Kaźmierska, 80 Kowalik.

Miedź Legnica: Walter – Kowalik, Achcińska, Jankowska, Cybulska (Jakimiak), Kaczor, Czapluk (Przybylska), Mętel (Andrzejewska), Gaweł, Kaźmierska (Pater), Kudyba (Bajsarowicz).