KOBIETY: Pewna wygrana w Wodzisławiu.

19.03.2017, 14:52

2016_KOBIETY_-_SWD_Wodzislaw_3-0_-_44.JPGKobiecy zespół Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica w swoim pierwszym wiosennym meczu ligowym pewnie pokonał SWD Wodzisław Śląski 3:1. Legniczanki po bardzo dobrej grze zdobyły kolejny komplet punktów.

Miedź na terenie rywalek czuła się znakomicie. Już w pierwszej minucie Julia Firuta otworzyła wynik po zejściu z lewego skrzydła i strzale po długim słupku. Drugiego gola dla legniczanek zdobyła Eliza Ostrowska, która w 28 minucie gry pokonała bramkarkę bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. SWD po kilku minutach strzeliło bramkę  kontaktową. Trzeciego gola nasze zawodniczki zdobyły tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wiktoria Kudyba zachowała się najprzytomniej w polu karnym i pokonała bramkarkę uderzeniem głową.

W drugiej części meczu gole już nie padały. Nasze panie zasługują na słowa pochwały. Po ciężko przepracowanej zimie, legniczanki znakomicie rozpoczęły rundę rewanżową. W przyszłym tygodniu kobieca Miedź ponownie zagra na wyjeździe. Tym razem w Prószkowie z miejscową Gwiazdą.

SWD Wodzisław – Miedź Legnica 1:3 (1:3)

Bramki dla Miedzi: 1 Firuta, 28 Ostrowska, 45 Kudyba.

Miedź Legnica: Walter – Ostrowska, Gaweł, Kowalewska, Kowalik, Czapluk (82 Jankowska), Cybulska (75 Jakimiak), Mętel, Firuta (88 Andrzejewska), Kaźmierska (90 Kaleta), Kudyba (85 Przybylska).