Aktualności

Akademia

Kolejne debiuty w III lidze

15.06.2021, 10:49
Dwóch zawodników Akademii Miedzi z roczników 2004 i 2005 zadebiutowało na trzecioligowych boiskach. Kacper Chmielewski i Kacper Klimkiewicz zaliczyli występ w ostatnim ligowym meczu Miedzi II Legnica z MKS Kluczbork. Brawo!

Miedź II pokonała MKS Kluczbork 2:1. Na boisku w  77 minucie zameldował się Kacper Klimkiewicz, który zmienił Huberta Kwolka. Klimkiewicz to zawodnik urodziny w 2005 roku, w Akademii Miedzi występuje od kategorii U14. W tym sezonie w większości spotkań jest podstawowym zawodnikiem w drużynie U17. Gra na pozycji środkowego pomocnika.

KACPER KLIMKIEWICZ

Kacper Chmielewski był drugim z debiutantów. Na boisku zameldował się w 85 minucie zmieniając Byrona Burgeringa. Chmielewski to zawodnik urodzony w 2004 oku. W Akademii Miedzi występuje od kategorii U14. W tym sezonie jest podstawowym zawodnikiem zespołu U17. W procesie treningowych funkcjonował już także w zespole U19, gdzie również wystąpił w spotkaniach ligowych.

KACPER CHMIELEWSKI

- Cieszę się kolejnymi indywidualnymi sukcesami naszych zawodników, ponieważ realizujemy swój cel, którym jest adaptacja do starszych kategorii, a przede wszystkim piłki zawodowej. Dalej konsekwentnie będziemy inwestować w jednostki, ponieważ jak widzimy na przykładzie debiutujących zawodników, zaczyna to przynosić efekty – mówi Tomasz Syska p.o. dyrektora Akademii Miedzi.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl