Koniec walki o PKO Ekstraklasę

28.07.2020, 19:08
Niepowodzeniem zakończyła się barażowa misja legniczan w Radomiu. Miedź uległa Radomiakowi 1:3, a honorowe trafienie zanotował Maciej Śliwa.

W 9 minucie Marquitos z Jakubem Łukowskim krótko rozegrali rzut rożny. Za chwilę ten drugi wpadł w pole karne i zagrał do Joana Romana, ale strzał hiszpańskiego pomocnika został zablokowany. Sześć minut później małe zamieszanie zrobiło się w polu karnym legniczan. Ostatecznie sprzed szesnastki uderzył Michał Kaput, ale jego strzał został zablokowany. W 21 minucie z dystansu obok bramki strzelał Damian Nowak.

Po dwóch minutach z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Abramowicz, a Mateusz Cichocki główkował obok bramki. Chwilę później zablokowany został strzał Marquitosa sprzed linii pola karnego. W 28 minucie Rafał Makowski zagrał na prawą stronę. Tam był Leandro, który uderzył z dystansu obok bramki. W 30 minucie dobrą okazję stworzyła Miedź. Marquitos otrzymał piłkę z lewej strony, a jego strzał został zablokowany. Za chwilę dobijał Jakub Łukowski, lecz Cezary Miszta z trudem odbił piłkę.

W 33 minucie zielono-niebiesko-czerwoni powinni objąć prowadzenie. Kacper Kostorz strzelając z prawej strony pola karnego przerzucił piłkę nad bramkarze miejscowych, jednak piłka minęła dalszy słupek. Pięć minut później niewykorzystana sytuacja się zemściła. Damian Nowak uderzył z rzutu wolnego nie do obrony, nie dając szans Łukaszowi Załusce. Za chwilę po kolejnej próbie ze stałego fragmentu futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy Rafał Makowski strzelał z dystansu, ale golkiper Miedzi nie da się zaskoczyć.

Tuż przed przerwą z narożnika pola karnego uderzył Leandro, ale skończyło się tylko rzutem rożnym. W 59 minucie Marquitos strzelał lewą nogą, ale Miszta sparował piłkę na słupek. W 64 minucie arbiter po skorzystaniu z analizy VAR wskazał na „wapno” po zagraniu ręką Bożo Musy. Pewnym strzelcem okazał się Leandro.

W 78 minucie groźnie z dystansu uderzył Rafał Makowski, ale Łukasz Załuska odbił piłkę na rzut rożny. Za chwilę znów było groźnie, ale skończyło się kolejnym kornerem. Po nim legnicki golkiper świetną interwencją uratował zespół przed stratą bramki. Za chwilę Radomiak powinien podwyższyć, ale mieliśmy sporo szczęścia. W 84 minucie groźnie uderzał Dominik Sokół, ale piłka minęła bramkę Miedzi.

Za chwilę gola kontaktowego zdobył Maciej Śliwa. Radość legniczan nie trwała jednak długo. Adam Banasiak szybko przywrócił dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. W doliczonym czasie Łukasz Załuska obronił w sytuacji sam na sam. Swojej szansy przed końcem meczu nie wykorzystał jeszcze Rafał Makowski.

Radomiak Radom – Miedź Legnica 3:1 (1:0)

Bramki: Damian Nowak (38’), Leandro (66’ – k.), Adam Banasiak (87’) – Maciej Śliwa (85’)

Żółte kartki: Mateusz Michalski (75’), Michał Kaput (77’) - Omar Santana (39’), Nemanja Mijusković (68’)

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Asystenci: Konrad Sapela, Radosław Siejka

Radomiak: 1. Cezary Miszta – 14. Damian Jakubik, 16. Mateusz Cichocki, 55. Meik Karwot, 33. Dawid Abramowicz, 9. Leandro Rossi Pereira (76’ 8. Mateusz Lewandowski), 7. Mateusz Michalski (82’ 6. Adam Banasiak), 11. Michał Kaput, 10. Rafał Makowski, 77. Patryk Mikita (26’ 97. Dominik Sokół), 27. Damian Nowak

Rezerwowi: 30. Mateusz Kryczka, 2. Michał Grudniewski, 20. Kacper Pietrzyk, 22. Maciej Górski, 70. Merveille Fundambu, 90. Jakub Nowakowski

Miedź: 1. Łukasz Załuska - 8. Marcos Garcia Barreno (90’ 5. Damian Byrtek), 10. Jakub Łukowski (71’ 70. Maciej Śliwa), 13. Adrian Purzycki, 14. Omar Santana, 21. Kacper Kostorz, 22. Joan Roman (71’ 27. Patryk Makuch), 23. Paweł Zieliński, 25. Nemanja Mijusković, 26. Bożo Musa, 33. Artur Pikk

Rezerwowi: 32. Mateusz Hewelt, 2. Marcin Pietrowski, 7. Marcin Garuch, 11. Carlos Heredia Fontana, 17. Marcin Warcholak, 19. Grzegorz Bartczak