Aktualności

Akademia

Krzysztof Skrzypek poznał niekonwencjonalne podejście do futbolu

25.02.2020, 14:02
Skuteczne nauczanie piłki nożnej – to temat sympozjum trenerskiego, którego uczestnikiem był Krzysztof Skrzypek, trener Akademii Piłkarskiej Miedź Legnica i osoba odpowiedzialna za budowanie legnickiego Działu Scoutingu.

Głównym bohaterem trenerskiego spotkania był Raymond Verheijen. Holenderski szkoleniowiec w swojej dotychczasowej karierze współpracował z Guusem Hiddinkiem, z którym wspólnie aż trzykrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy z takimi reprezentacjami jak Holandia, Rosja i Korea Południowa.

Ponadto pracował w takich klubach jak FC Barcelona, Zenit St. Petersburg, Chelsea FC, Manchester City czy australijskie Brisbane Roar. Słynie z niekonwencjonalnego podejścia do piłki nożnej, co zdecydowanie wyróżnia go z tłumu szkoleniowców.

- Trener Verheijen jest znany na całym świecie. Jego ogromna wiedza oraz równie wielkie doświadczenie sprawia, że trzeba liczyć się z jego, czasami niekonwencjonalnym, zdaniem. Moim celem było poznanie jego osoby bezpośrednio i zaczerpnięcie wiedzy u samego źródła. Od początku szkolenia wprowadził bardzo wysokie standardy, którym pozostał wierny do ostatniej minuty. Opisanie wszystkiego jest niemożliwe w kilku słowach - powiedział Krzysztof Skrzypek.

Samo szkolenie było podzielone na kilka bloków tematycznych, które dotyczyły m.in. zasad komunikacji, podejmowania i wykonywania decyzji. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza zaowocuje w barwach Miedzi Legnica.

 


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/