Aktualności

Klub

Legniczanie zakończyli zgrupowanie. Za tydzień ostatni sprawdzian

17.07.2021, 12:25
Zielono-niebiesko-czerwoni zakończyli zgrupowanie w Szamotułach. Ostatnim akcentem wyjazdu był mecz towarzyski z Lechem Poznań, dla którego była to próba generalna przed startem PKO Ekstraklasy.

Trener Wojciech Łobodziński w stolicy Wielkopolski dał szansę zaprezentowania się wszystkim będący do dyspozycji graczom. Dzięki temu na dwa tygodnie przed startem rozgrywek Fortuna 1 Ligi sztab szkoleniowy dokonał pełnego przeglądu kadry. Lech po 120 minutach gry zwyciężył 4:0 po dwóch golach Jakuba Kamińskiego oraz trafieniach Artura Sobiecha i Daniego Ramireza.
 
- Myślę, że na tle tak mocnego przeciwnika był to bardzo pożyteczny sprawdzian. Momentami w drugiej połowie graliśmy naprawdę nieźle. Wynik jest jaki jest, ale nie siałbym defetyzmu po tym meczu. Na wyniki przyjdzie czas w Fortuna 1 Lidze – podkreśla trener Wojciech Łobodziński.
 
Podczas obozu przygotowawczego w Szamotułach legniczanie w stu procentach zrealizowali plan nakreślony przez szkoleniowców. Sztab wciąż ma kilka wątpliwości związanych z obsadą poszczególnych pozycji w wyjściowej jedenastce. Trwa rywalizacja o miejsce w składzie.
 
- To była ciężka praca. Oprócz drobnych problemów Kamila Zapolnika nikt nie narzekał na problemy zdrowotne. Cieszę się, że w meczu z Lechem zagrali wszyscy zawodnicy. Po to graliśmy 120 minut, żeby tak się stało. Wszystko co sobie założyliśmy, udało zrealizować się bez zakłóceń. Jest jeszcze kilka niewiadomych, ale kadra na pierwszy mecz powoli już się krystalizuje – dodaje opiekun zespołu znad Kaczawy.
 
Po weekendzie legniczanie wracają do pracy. Za tydzień Miedź rozegra ostatni mecz kontrolny przed startem rozgrywek ligowych. Podopieczni trenera Łobodzińskiego w sobotę 24 lipca o godz. 17 podejmą na Stadionie im. Orła Białego lokalnego rywala Chrobrego Głogów. Spotkanie poprzedzi prezentacja zespołu, która rozpocznie się o godz. 15. Dla kibiców udostępniona zostanie trybuna B, a wstęp na wydarzenie będzie wolny. Na najmłodszych czekać będą dmuchańce, a na wszystkich kibiców Miedzianki konkursy z nagrodami i strefa gastronomiczna. Piłkarze na prezentacji pojawią się w nowych koszulkach meczowych, przygotowywanych specjalnie na jubileusz 50-lecia Miedzi.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl