Aktualności

Biznes

Liczby nie kłamią. To był rekordowy sezon dla Miedzi

18.06.2019, 12:00
Udział Miedzi Legnica w LOTTO Ekstraklasie okazał się niezbyt długi (na razie), ale i tak przysporzył wiele dobrego w wymiarze medialności i zainteresowaniu klubem. Pod wieloma względami sezon 2018/2019 był rekordowy.

Przez ostatnie miesiące mogliśmy przekonać się, jak wielka jest różnica między pierwszą ligą a LOTTO Ekstraklasą. Nie chodzi tylko o poziom sportowy drużyn czy wielkość i jakość stadionów, na których rozgrywane są mecze. Udział naszego zespołu w rywalizacji z najlepszymi to także nieporównywalny skok w obszarze medialności i zainteresowania klubem (szczegółowe statystki poniżej). Duża liczba kibiców na stadionie im. Orła Białego oraz przed telewizorami to także olbrzymi atut w rozmowa z potencjalnymi sponsorami. 

- To był bardzo dobry rok dla biznesu. Myślę, że w przyszłym sezonie spotkamy się w jeszcze większym gronie i będzie pracować na to, żeby projekt „Miedź Legnica” rósł, pomimo spadku z Ekstraklasy – powiedział Andrzej Dadełło, właściciel klubu.

- Najważniejsze jest to, że po roku klub jest silniejszy. Wprowadziliśmy kolejne zmiany organizacyjne, infrastrukturalne, klub się rozwija. Klub jest coraz lepiej postrzegany, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. To jest baza, na której będziemy pracować. Patrzymy z optymizmem w przyszłości. Będziemy się starali wrócić do Ekstraklasy i żeby z każdym rokiem nasz klub się rozwijał. Dziś ten klub jest silniejszy niż dwa lata temu, gdy rozpoczynaliśmy podobną walkę o awans – dodał Andrzej Dadełło.

Sezon Miedzi Legnica 2018/2019 w liczbach

94 250 – liczba widzów na wszystkich domowych meczach
101 331 – liczba publikacji dot. Miedzi w mediach
2 827 000 – liczba oglądających mecze Miedzi w telewizji
192 721 396 – wartość ekwiwalentu reklamowego (w złotych)


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/