Aktualności

Akademia

LIGA MAKROREGIONALNA: Miedź walczy o awans do CLJ

14.06.2019, 13:01
Przed zawodnikami Miedzi Legnica U-19, którzy rozgrywają swoje mecze ligowe w Lidze Makroregionalnej najważniejszy mecz sezonu. Legniczanie w najbliższą sobotę zagrają z Gwarkiem w Zabrzu, a stawką tego spotkania będzie przyszłoroczna gra w Centralnej Lidze Juniorów.

Trener Wojciech Robaszek podchodzi do tej rywalizacji z ogromnym spokojem. Jak sam mówi nie chce nakładać dodatkowej presji na swoich graczy. Miedź aby myśleć jednak o awansie musi sobotnie spotkanie wygrać. W każdym innym przypadku to Gwarek zasili przyszłoroczną stawkę w CLJ.

- Nie jest to ciężka sytuacja dla nas. Raczej bardzo fajne zakończenie sezonu. Ten mecz będzie decydował o tym, kto ma szansę wygrać tę ligę i awansować do CLJ. Jedziemy tam z dużym optymizmem, z bardzo dobrym zespołem. Mamy jednak szacunek do rywala ponieważ gramy na jego boisku – mówi Wojciech Robaszek.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy Miedzią i Gwarkiem padł remis 3:3. Miedź trzykrotnie wychodziła na prowadzenie, a goście trzykrotnie wyrównywali stan meczu.

- Przebieg tamtego meczu pozwolił nam na lepsze poznanie przeciwnika. Znamy jego plusy i minusy i w sobotę zamierzamy tę wiedzę wykorzystać – dodaje trener Robaszek.

Miedź Legnica musi wygrać. W tabeli ligowej legniczanie tracą do liderującego Gwarka 3 punkty. Nasi zawodnicy zdają sobie sprawę, że każdy inny wynik premiuje ich przeciwników. W sobotę o godz. 12:00 w Zabrzu Miedź stanie przed szansą na powrót w szeregi CLJ. Trzymamy kciuki.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/