Aktualności

Klub

LOTTO Ekstraklasa: Arka Gdynia – Miedź Legnica 1:1

13.04.2019, 20:23
Miedź Legnica rzutem na taśmę uratowała remis w meczu z Arką Gdynia. Po pierwszej bezbramkowej połowie gole padły w drugiej. Arka zdobyła gola z rzutu karnego, a wyrównał strzałem w okienko Joan Roman. Co ciekawe w LOTTO Ekstraklasie zadebiutował Patryk Makuch.

Pierwsza połowa przez pierwsze kilkanaście minut należała do Miedzi. Legniczanie starali się grać piłką i stwarzać sytuacje. Miedź stanowiła zagrożenie pod bramką gospodarzy szczególnie po wrzutkach w pole karne. Niestety żadna z piłek nie znalazła drogi do bramki. Arka również gościła pod legnicką bramką, szczególnie w końcówce kilka razy niepokojąc Kanibołockiego.

Gole zaczęły padać w drugiej połowie. Arka przejęła inicjatywę i po kilku minutach wywalczyła rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił Michał Janota. Była 56 minuta. Arka miała kolejne okazje. Raz jeden z zawodników obił nawet legnicką poprzeczkę. Wyrównanie przyszło w ostatniej minucie regulaminowego czasu. Joan Roman z narożnika pola karnego przymierzył prosto w okienko i dał Miedzi punkt. Legniczanie dzięki temu wynikowi wywalczyli cztery mecze na własnym stadionie w rundzie finałowej LOTTO Ekstraklasy.

Arka Gdynia - Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Bramki: Janota (56-k.) - Roman (89)

Żółte kartki: Deja (32), Socha (46) - Osyra (41), Pikk (45), Monteiro (53), Bartczak (90+4)

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)

Asystenci: Bartłomiej Lekki, Bartosz Kaszyński

Arka Gdynia: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Helstrup, Socha - Deja (87. Danch), Vejinović, Aankour (90. Siemaszko), Janota - Jankowski, Kolev (61. Zarandia); trener Jacek Zieliński.

Miedź Legnica: Kanibołocki - Bartczak, Osyra, Monteiro - Ojamaa (68. Piasecki), Augustyniak, Pikk (87. Makuch), Fernandez, Santana (77. Roman) - Forsell, Camara; trener Dominik Nowak.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.saller-polska.com/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/