LOTTO Ekstraklasa: Miedź Legnica – Zagłębie S. 2:2

22.04.2019, 18:43
Miedź Legnica rozpoczęła walkę o utrzymanie w grupie spadkowej LOTTO ekstraklasy od meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Legniczanie w tym sezonie nie mieli szczęścia do drużyny ze Śląska. Tym razem dość długo prowadzili, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i podziałem punktów. Warto dodać, że pierwszy mecz w barwach Miedzi w ekstraklasie rozegrał Sosłan Dzanajew.

Początek meczu w wykonaniu Miedzi był piorunujący. W trzeciej minucie Camara próbował zaskoczyć bramkarza z Sosnowica ale bez rezultatu bramkowego. Jednak minutę po strzale Hiszpana do piłki dopadł Forsell i mocnym uderzeniem otworzył wynik meczu. Zagłębie odpowiedziało prawie natychmiast. Już  w 11 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Vamara Sanogo strzałem głową zamienił doprowadził do remisu. Gdy wydawało się, że na przerwę oba zespoły zejdą przy wyniku remisowym Miedź przeprowadziła jeszcze jedną akcje. Ostatecznie piła trafiła pod nogi Forsella, który ponownie dał Miedzi gola i prowadzenie przed przerwą.

Po przerwie Zagłębie zagrało odważniej i kilkakrotnie niepokoiło Dzanajewa. Jednak w 60 minucie sędzia Paweł Raczkowski podyktował rzut karny dla Miedzi, ale ku zdziwieniu legnickich kibiców po analizie VAR wycofał się z tej decyzji, a przy piłce ustawionej na 11 metrze czekał już Petteri Forsell.

Co nie było dane Miedzi otrzymało Zagłębie. W 71 minucie arbiter dopatrzył się faulu w polu karnym Kornela Osyry na Tomaszu Nawotce i wskazał na jedenasty metr. Sanogo uderzył tuż przy słupku i pokonał Dzanajewa. Miedź miała jeszcze okazję do wywalczenia zwycięstwa. W ostatniej akcji spotkania Ojamaa wyłożył piłę Fernandezowi na 11 metr, a ten przestrzelił nad poprzeczką bramki Zagłębia. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (2:1)

Bramki: Forsell (4, 45+2) - Sanogo (11, 71-k.)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Asystenci: Michał Obukowicz, Michał Pierściński

Widzów: 4 336

Miedź Legnica: Dżanajew - Pikk (88. Żyro), Osyra, Monteiro, Miljković (86. Bartczak), Augustyniak, Santana, Fernandez, Ojamaa, Camara (74. Piasecki), Forsell; trener: Dominik Nowak

Zagłębie Sosnowiec: Hrosso - Mygas (31. Gabedava), Cichocki, Toth (75. Polczak), Heinloth, Gressak (62. Nowak), Możdżeń, Nawotka, Pawłowski, Udovicić, Sanogo; trener: Robertas Poskus