LOTTO Ekstraklasa: Piast Gliwice – Miedź Legnica 2:1

17.03.2019, 17:42
Miedź Legnica wraca z Gliwic bez punktów. Legniczanie przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Piastem Gliwice 1:2. Jedynego gola dla Miedzi zdobył w tym meczu Petteri Forsell.

Pierwsza połowa należała w całości do gospodarzy. Miedź oddała w niej tylko jeden strzał, którego autorem był  Forsell. Gospodarze także nie strzelali dość często na legnicką bramkę. Mimo to w 40 minucie po dośrodkowaniu w pole karne i zagraniu głową nie do obrony uderzył Felix i dał Piastowi prowadzenie.

Kolejne gole padły już w drugiej części. W 62 minucie gry Piotr Parzyszek po dośrodkowaniu ze skrzydła dał Piastowi drugiego gola. Legniczanie po utracie drugiego gola zaczęli mocniej atakować. Po jednym z dośrodkowań wydawało się, że obrońca Piasta dotknął piłki ręką, ale arbiter nie dopatrzył się tego zagrania. W 70 minucie Forsell po podaniu od Piaseckiego uderzył płasko i zdobył kontaktowego gola. Siedem minut później Paweł Zieliński miał znakomita okazję do uderzenia. Strzelił z 16 metra, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Więcej goli nie padło.

Piast Gliwice - Miedź Legnica 2:1 (1:0)

Bramki: Felix (40), Parzyszek (62) - Forsell (71)

Żółte kartki: Badia (51), Dziczek (81) - Piasecki (54), Forsell (73)

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)

Asystenci: Krzysztof Myrmus, Adam Karasewicz

Widzów: 5 571

Piast Gliwice: Plach - Kirkeskov, Czerwiński, Sedlar, Konczkowski (89. Jodłowiec) - Felix, Dziczek, Hateley, Pietrowski, Badia (74. Mak) - Parzyszek (85. Papadopulos); trener Waldemar Fornalik

Miedź Legnica: Kanibołocki - Miljković, Musa, Bartczak - Zieliński, Augustyniak (83. Garguła), Camara, Santana, Fernandez (60. Ojamaa) - Szczepaniak (46. Piasecki), Forsell; trener Dominik Nowak