LOTTO Ekstraklasa: Pogoń – Miedź 2:0

25.11.2018, 15:31

Miedź Legnica rozpoczęła rundę rewanżową LOTTO Ekstraklasy od meczu w Szczecinie. Podopieczni trenera Nowaka mimo lepszej postawy na boisku, niestety ponieśli porażkę 0:2.

Miedź Legnica rozpoczęła mecz w Szczecinie ofensywnie. Mimo to w 7 min. po raz pierwszy umiejętności legnickiego bramkarza sprawdził uderzeniem z dystansu Radosław Majewski. Kanibołocki nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi Petteri Forsell uderzał z rzutu wolnego ale także bez rezultatu. Kolejny groźny strzał Miedź oddała w 10 minucie. Tym razem Bartczak nie zdołał pokonać Załuski. Kolejne minuty należały do gospodarzy, którzy kilkakrotnie próbowali pokonać Kanibołockiego, ale Ukrainiec spisywał się w legnickiej bramce bardzo dobrze. W 24. min. gry ponownie Petteri Forsell uderzał z rzutu wolnego, jednak Załuska dobrze ustawił się między słupkami. Do końca pierwszej części Miedź i Pogoń nie stworzyły już dogodnych okazji i do szatni obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej części Pogoń chciała szybko zaskoczyć legniczan, ale ci  dobrze bronili dostępu do własnej bramki i próbowali kontrować rywali. W 64 min. Miedź wykonywała rzut wolny po którym gospodarze wyprowadzili kontrę zakończoną trafieniem Guarrotxeny w sytuacji sam na sam. Dziesięć minut później Miljković uderzył głową prosto w rękawice Załuski. W 82 min. Stec przedarł się prawą stroną i dośrodkował w pole karne. Tam akcję zamknął Guarrotxena podwyższając na 2:0. Ten sam zawodnik uderzał jeszcze przewrotką w końcówce spotkania, ale piłkę złapał Kanibołocki. Miedź nie zdołała już zdobyć gola w tym spotkaniu i przegrała w Szczecinie 0:2.

Pogoń Szczecin - Miedź Legnica 2:0(0:0)

Bramka: 64, 83 Guarrotxena.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Żółte kartki: Dryglas - Fran Cruz, Borja, Camara, Osyra.

Pogoń Szczecin: Załuska - Niepsuj (82 Stec), Walukiewicz, Malec, Matynia - Podstawski, Drygas, Guarrotxena (90 Błanik), Kozulj, Majewski (46 Delew) - Buksa.

Miedź Legnica: Kanibołocki - Miljković, Bartczak, Osyra, Fran Cruz, Camara - Purzycki, Borja, Forsell (65 Ojamaa), Łobodziński (71 Szczepaniak) - Piasecki (80 Piątkowski).