LOTTO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 3:0

17.02.2019, 17:39
Derby Zagłębia Miedziowego tym razem dla zespołu z Lubina. Miedź mimo starań i walki szczególnie w drugiej połowie, nie zdołała w Lubinie strzelić nawet gola. Legniczanie tracili bramki po własnych błędach.

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu legniczan. Nasz zespół stracił podczas niej dwa gole, których mógł spokojnie niknąć. Przy pierwszej bramce Filip Starzyński uderzył mocno z rzutu wolnego na bramkę Miedzi, a Anton Kanibołocki interweniował tak niefortunnie, że odbił piłkę przed siebie, a skorzystał z tego Bartłomiej Pawłowski, z bliska pakując ją do siatki. Kilka minut później lubinianie prowadzili 2:0. Zagłębie skonstruowało składną akcję po której Aleksandar Miljković przypadkiem skierował piłkę w kierunku swojej bramki. Obrońca Miedzi interweniował jeszcze wślizgiem mogło się wydawać, że wybił piłkę z bramki przed tym jak przekroczyła ona linię bramkową. Sędzia Tomasz Musiał z pomocą VAR zaliczył jednak trafienie dla Zagłębia.

Druga połowa przebiegała już pod dyktando Miedzi. Legniczanie dwoili się i troili aby zagrozić lubińskiej bramce ale bez rezultatu. Strzały Augustyniaka, Romana, Camary i Forsella były albo blokowane przez obrońców, albo za lekkie by pokonać bramkarza gospodarzy. Za to lubinianie otrzymali kolejny prezent od legniczan. W głównej roli ponownie wystąpił Anton Kanibołocki, który dograł piłkę z rzutu wolnego wprost pod nogi Jagiełły, a ten nie miał problemu z trafieniem do pustej bramki.