LOTTO Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec – Miedź 3:1

20.10.2018, 17:53

2018_zaglebie_sosnowiec_-_miedz_legnica_mini.jpgMiedź Legnica w 12.kolejce LOTTO Ekstraklasy przegrała w Sosnowcu z Zagłębiem 1:3. Legniczanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, ale po szybkim zdobyciu gola to gospodarze okazali się skuteczniejsi i ostateczni zdobyli 3 gole.

Miedź już w 2.minucie wyszła na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Szczepaniak, a jedenastkę na gola zamienił niezawodny Petteri Forsell. Legniczanie prowadzili tylko przez kolejne 10 minut. W 12.minuce Szymon Pawłowski uderzeniem z 15 metrów doprowadził do wyrównania. W 36 minucie gospodarze mieli znakomita okazję na objęcie prowadzenie. Jednak w bramce bardzo dobrze spisał się Sapela, który najpierw obronił uderzenie Milewskiego, a następnie nie dał się pokonać po dobitce Pawłowskiego. W 41 minucie gry ponownie Pawłowski wystąpił w roli głównej. Po dograniu Wrzesińskiego pokonał legnickiego bramkarza.

W drugiej odsłonie Miedź próbowała tworzyć zagrożenie, ale obrona z Sosnowca radziła sobie z atakami legniczan. W 62 minucie padła kolejna – trzecia bramka dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Mraza w pole karne z rzutu rożnego, Fran Cruz nieszczęśliwie skierował głową piłę do własnej bramki. Miedź w końcówce jeszcze próbowała zdobyć gola, ale dwa silne uderzenie Forsella z rzutów wolnych to za mało aby tego dnia powalczyć jeszcze choćby o remis.

Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 3:1(2:1)

Bramki: 12, 41 Pawłowski, 62 Cruz(sam) – 2(k) Forsell.

Zagłębie Sosnowiec: Kudła - Heinloth,  Jędrych, Polczak, Mraz, Wrzesiński,  Milewski (73' Babiarz), Banasiak, Pawłowski,  Cristovao, Sanogo (33'Udovičić)

Miedź Legnica: Sapela - Zieliński, Osyra, Bozić, Adu Kwame (46' Pikk), Camara, Cruz (70'Piątkowski), Fernandez,  Forsell,  Ojamaa (46' Łobodziński), Szczepaniak.

żółte kartki: Banasiak, Alexandre Cristóvão, Udovičić - Božić, Zieliński.

sędziował: Zbigniew Dobrynin

widzów: 2644.